Zasiłek stały, czy uchylać?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 15 lut 2016, 12:50

W rodzinie jedna osoba pobierała zasiłek stały w kwocie 30 zł. nastąpiła zmiana sytuacji dochodowej i łączny dochód 3-osobowego gospodarstwa wynosi obecnie 1557,16 zł (przekracza 1542,00 zł.), jednakże zgodnie z art. 106 ust. 3a, który mówi o tym, że "Zmiana dochodu osoby samotnie gospodarującej lub rodziny w okresie pobierania świadczenia pieniężnego nie wpływa na wysokość świadczenia pieniężnego, jeżeli kwota zmiany nie przekroczyła 10 % odpowiednio kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej lub kryterium dochodowego na osobę w rodzinie." I teraz pytanie czy uchylać?
Maryla


Napisano: 15 lut 2016, 13:04

oczywiście ,że uchylić
abc

Napisano: 15 lut 2016, 14:00

ABC
a dlaczego??
Wredna1

Napisano: 15 lut 2016, 14:28

Mieliśmy kiedys taki przypadek i wypłacaliśmy dalej.
Aczkolwiek 106 mówi że zmiana mniejsza niż 10 % ....... nie wpływa na WYSOKOŚĆ świadczenia. A w tym przypadku nie tyle wysokość ale może trzeba rozpatrzyć pod kątem utraty prawa do świadczenia z powodu przekroczenia....
Może ktos coś..... ( jakiś wyrok ) ?
kolo32

Napisano: 15 lut 2016, 14:30

ABC
a dlaczego??
Wredna1

Napisano: 15 lut 2016, 15:42

nawet miałam kiedyś taką interpretację z ministerstwa- dlatego,że te 10 % jest brane pod uwagę tylko wtedy, gdy pozostałe warunki są spełnione- a więc także , gdy w ogóle rodzina - strona mieści się w kryterium dochodowym - tu nie ma zasady " złotówka za złotówkę"- jeżeli dochód rodziny przekracza kryterium - to nie możemy zastosować art. 106 ust. 3a, artykuł ten został wprowadzony aby nie zmieniać stałych świadczeń gdy w rodzinie mają miejsce niewielkie wahnięcia dochodu ale nie wtedy , gdy w ogóle nie powinni korzystać ze świadczeń finansowych z pomocy społecznej
abc


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]