opłata zastępcza za dps

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 lut 2016, 14:14

Proszę koleżanki i kolegów o pomoc.
Mamy klienta w dps, obecnie otrzymałyśmy notę księgową o wniesienie opłaty zastępczej. Klient ma zajęte świadczenie rentowe przez komornika, do ręki otrzymuje ok 70 zł. Proszę pomóżcie czy musimy wnieść tę opłatę do pełnych 30% (o to wystąpił dps), czy możemy dopłacić częściowo, tak żeby otrzymał np. 150 zł? Czy w takich przypadkach wydawana jest decyzja administracyjna. Jest to dla nas bardzo pilna sprawa, prosimy o rady i sugestie.
Ania1968
Praktykant
Posty: 3
Od: 16 lut 2016, 14:07


Napisano: 16 lut 2016, 14:28

Trochę namieszane....
Klient opłaca 70 % swojego dochodu. Brakującą cześć czyli różnicę między kosztem pobytu a wniesioną oplata - rodzina lub/ i ops.
Jeżeli klient wnosi mniej niż powinien z powodu komornika zastępczo płacicie tyle ile brakuje w jego wplatach. Potem możecie dochodzić zwrotu - zajecie komornicze ( ustawi się w kolejce lub " przeskoczy" inne zajęcia) ewentualnie ścigać rodzinę
tctctcyc

Napisano: 16 lut 2016, 14:46

My dajemy co jakiś czas facetowi specjalny celowy na ten cel. Też mamy taki przypadek.
t.franek

Napisano: 16 lut 2016, 14:53

art.61 ust.3 ustawy o pomocy społecznej

'' … w przypadku niewywiązywania się osób, o których mowa w ust. 2 pkt. 1,2 i 2 a, z obowiązku opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej, opłatę te zastępczo wnosi gmina, z której osoba została skierowana do domu pomocy społecznej …..” .
Ewwa

Napisano: 16 lut 2016, 15:41

Kochani. klient opłaca za pobyt w DPS 70 % ze swojego świadczenia rentowego, resztę my, to jasne. Przez to zajęcie komornicze nie otrzymywał do ręki 30% swojego świadczenia, lecz te 70 zł, reszta szła na zobowiązania, no i teraz DPs wystąpił z notą, żebyśmy dokonały opłaty zastępczej tzn. zabezpieczyły klientowi pełne 30% kieszonkowego. Nie wiem, może teraz jaśniej napisałam. Macie jakieś pomysły???
Ania1968
Praktykant
Posty: 3
Od: 16 lut 2016, 14:07

Napisano: 16 lut 2016, 15:46

to nie jest opłata zastępcza, nie na tym ona polega. odesłać i nie płacić
madzia11

Napisano: 16 lut 2016, 15:54

W takim przypadku ewentualnie zasiłek celowy, specjalny zasiłek celowy lub cel. pod warunkiem zwrotu....
Ale na pewno nie jest to oplata wniesiona zastępczo.
ghjkll


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]