ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 23 lut 2016, 9:50

mam pytanie czy może ktoś z was ma decyzję odmowną w sprawie objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym dziecka ze względu na przekroczone kryterium dochodowe.
magda51


Napisano: 23 lut 2016, 9:58

hmm nikt nie ma :cry:
magda51

Napisano: 23 lut 2016, 10:23

dziecko do 18 r. ż.jest objęte ubezpieczeniem zdrowotnym z mocy ustawy
mim

Napisano: 23 lut 2016, 10:28

tak tylko co zrobić gdy matka złozyła wniosek bo pobiera zasiłek macierzyński z zus i przy niej zus nie chce ubezpieczyć dziecka, nfz odsyła ją do zus-u a zus do nam a u nas przekracza kryterium. też mi się wydawało że z mocy ustawy ale jak widać nie. I teraz nie wiemy co zrobić
magda51

Napisano: 23 lut 2016, 12:11

Jeśli żyją dziadkowie dziecka to bez problemu mogą wciągnąć dziecko do swojego ubezpieczenia np. przy emeryturze. Miałam tak.
erra

Napisano: 23 lut 2016, 18:35

Jeśli matka pobiera zasiłek macierzyński z ZUS to bierze zaświadczenie z tej instytucji i na jego podstawie dziecku powinni udzielać świadczeń zdrowotnych jako członkowi rodziny.

ZUS go nie ubezpieczy, bo matka na zasiłku też nie jest ubezpieczona zdrowotnie, tj. nie są odprowadzane składki na ubezp. zdrowotne. Ma jednak z mocy ustawy prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych.
Polecam zapoznać się z poniższą treścią ustawy:

art. 67 ust. 6

Osoba, o której mowa w ust. 2 (czyli podlegająca obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego),pomimo wygaśnięcia obowiązku ubezpieczenia ma wraz z członkami rodziny, o których mowa w art. 3 ust. 2 pkt 5 i 6, prawo do świadczeń opieki zdrowotnej w okresie pobierania przez tę osobę zasiłku przyznanego na podstawie przepisów o ubezpieczeniu chorobowym lub wypadkowym, którego nie zalicza się do podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Tadam : https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/na ... ierzynskim
Rosalie


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]