zasiłek stały a orzeczenie z ZUS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 24 lut 2016, 11:14

Jestem nowym pracownikiem i chciałam się dowiedzieć czy przyznajecie zasiłek stały na podstawie orzeczenia z ZUS , jest napisane osoba całkowicie niezdolna do pracy. Czy osoba musi stanąć na komisji w Powiatowym zespole ds. Orzekania o stopniu Niepełnosprawności?
allka


Napisano: 24 lut 2016, 11:20

Do celów pomocy społecznej tj.Orzeczenie z Powiatowego Zespołu znaczny lub umiarkowany.A może ma prawo ubiegania się w ZUS.
Diana

Napisano: 24 lut 2016, 11:40

ZUS orzekł całkowitą niezdolność do pracy, ale dał odmowę renty z uwagi na brak lat pracy. I osoba ma orzeczenie z ZUS i czy mogę na podstawie tego orzeczenia dać zasiłek stały czy muszę osobę wysyłać aby stanął na komisji w Powiatowym zespole?
allka

Napisano: 24 lut 2016, 13:27

nasza ustawa określa w art. 37 kto może otrzymać zasiłek stały, jak najbardziej możesz honorować orzeczenie ZUS
ald


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]