Oszczednosci pomocy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 09 mar 2016, 17:28

Pani oswiadczyla mi ze w miesialu lutym utrzymywala sie z oszczednosci czy wliczam to do dochodu? Czy jest to dochod utracony??
Ada123


Napisano: 10 mar 2016, 7:57

nie. jeśli nie ma dochodu to nie ma dochodu
bbb

Napisano: 10 mar 2016, 12:10

dochód rodziny w lutym to 2000tyś z oszczędności, to nie wliczam tej kwoty do dochodu rodziny?

http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userf ... /6301o.pdf
ada123

Napisano: 10 mar 2016, 12:23

Oszczędności nie wliczamy do dochodu, ale jesli są spore to można sie pokusić o odmowę przyznania pomocy - art. 2 ( celowki na pewno)
kolo32

Napisano: 10 mar 2016, 21:07

może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat????? bo juz nie wiem czy liczyć bo to faktycznie dochód z lutego czy na podstawie art 8 ust 3 Za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania. . czy art 8 ust 11 czy odmowa z powodu przekroczenia kryterium bądz na podstawie art 3 oraz art 12 ?????
ada123

Napisano: 11 mar 2016, 9:18

Mieliśmy kiedyś podobną sprawę w kolegium. W orzeczeniu uznano, że nie jest to dochód strony jednakże można to uznać za zasób strony.
Tutaj kłania się art. 2 ust. 1 uops "Pomoc społeczna jest instytucją polityki społecznej państwa, mającą na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości".
grand

Napisano: 11 mar 2016, 17:26

Grand a mozesz przeslac uzasadnienie tej decyzji albo co bylo w pismie od kolegium??
ada123


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]