usługi opiekuńcze/pomocy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 07 kwie 2016, 5:38

jeśli osoba na staż z PUP na opiekunkę/ dotychczas nidgy nie były zatrudniane opiekunki/ to czy też ustalamy odpłatność, wydajemy decyzję dla osoby wymagającej opieki?. Ośrodek nie ponosi żadnych kosztów zatrudnienia opiekunki.
Teresa2


Napisano: 07 kwie 2016, 6:35

W mojej miejscowości jest tak, że opiekunka na stażu zostaje przypisana do jakiejś opiekunki na etacie i razem wchodzą w środowiska. I dzielą się obowiązkami u podopiecznego, np. jedna idzie po zakupy, a druga sprząta. Wtedy nie wydaje się żadnej odrębnej decyzji. Staż jest też po to, żeby się douczyć do zawodu, a żeby się uczyć, trzeba wpierw obserwować jak pracują inni, którzy już dłużej pracują w tym zawodzie.
Raziel

Napisano: 07 kwie 2016, 10:55

Stażysta nigdy nie może samodzielnie wykonywać pracy! Po to jest staż, żeby osoba pod okiem bardziej doświadczonego pracownika nabyła umiejętności praktyczne. Ponadto stażysta nie jest pracownikiem, więc nie może sam świadczyć pracy w środowisku.
Optima

Napisano: 08 kwie 2016, 17:57

Ale dotychczas nie była zatrudniona żadna opiekunka. ta na staż jest pierwszą jedyną.Ponawiam pytanuie czy ustalamy odłatność za usługi, OPS nie ponosi żadnego kosztu zatrudnienia opiekunki.
Teresa2

Napisano: 08 kwie 2016, 21:16

Oczywiście, że musi być odpłatność klienta za świadczone usługi opiekuńcze- na podstawie wydanej decyzji.
Podstawą decyzji w formie usług opiekuńczych oprócz przepisu art. 50 ustawy o pomocy społecznej jest również uchwała rady gminy określająca szczegółowo kwestie dotyczące odpłatności.
zzzz


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]