decyzja bez pieczatki

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 19 maja 2016, 8:29

czy decyzja podbita pieczątką - "kierownik ośrodka" bez zapisu z upoważnienia wójta jest ważna - jakie są konsekwencje - czy takie decyzje należy zmienić ?
gosc


Napisano: 19 maja 2016, 9:20

Nie za bardzo wiem, co by tam można było zmieniać. Sentencja decyzji pozostaje bez zmian, tak?
Art. 107 § 1 kpa: jako składnik wymienia podpis z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego osoby upoważnionej do wydania decyzji. Przepis ten określa, że dana osoba musi mieć upoważnienie, a nie pieczątkę " Z upoważnienia"
Nie ma podstaw do zmiany decyzji, bo sytuacja się nie zmieniła.
Czy SKO by unieważniło decyzję z tego powodu, to nie wiem.
A&T

Napisano: 20 maja 2016, 8:04

Uważam,ze taka pieczęć nie jest ważna na decyzji podpisując decyzję musi być pieczęć z up.wójta.
a w sentencji decyzji musi być wymienione upoważnienie udzielone kierownikowi.
Iza1

Napisano: 20 maja 2016, 10:43

Może podmienić.
t.franek


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]