podpis niemożliwy

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: heiland

Napisano: 23 maja 2016, 9:54

Bardzo proszę o podpowiedź, co należy zrobić w przypadku jeśli klient ma do odbioru decyzję a nie może się podpisać z uwagi na niepełnosprawność ruchową? dodam, że nie mogę wysłać decyzji pocztą ponieważ jest na 108kpa i musi być zrealizowana już następnego dnia po wystawieniu.
ona1
Praktykant
Posty: 43
Od: 25 cze 2014, 8:59


Napisano: 23 maja 2016, 10:51

Nie pozostaje nic innego jak dostarczyć mu decyzje osobiście.
A kase jak odbierze.
Iza1

Napisano: 23 maja 2016, 11:13

chyba się nieco nie rozumiemy- decyzję oczywiście mogę mu dostarczyć osobiście, ale jak ma mi potwierdzić odbiór na decyzji, skoro nie może się podpisać?
Gość

Napisano: 23 maja 2016, 11:47

No rzeczywiście się nie rozumiemy skoro klient jest taki niepełnosprawny to chyba powinien mieć opiekuna prawnego
iza1

Napisano: 23 maja 2016, 11:57

Kodeks Cywilny art.79
t.franek

Napisano: 23 maja 2016, 12:07

na dzień dzisiejszy nie ma opiekuna prawnego ani pełnomocnika
Gość

Napisano: 23 maja 2016, 12:15

To jak Ty z nim wywiad przeprowadziłaś przecież wywiad też musiał ci podpisać.
Iza1

Napisano: 23 maja 2016, 12:34

Żaden opiekun prawny - opiekuna prawnego ustanawia się dla osoby ubezwłasnowolnionej.
Ostatnio na szkoleniu wyjaśniano nam tę kwestię co zrobić, gdy osoba nie może np. z powodu choroby się podpisać.
Wskazał nam art. 102 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej (przedstawiciel ustawowy) oraz art. 63 ust 2 kpa - wystarczy, że osoba która nie może się podpisać wskaże osobę, którą upoważnia - wtedy podpisuje osoba upoważniona, ale jak pisze w przepisie musi być o tym wzmianka. Podobnie jest jeśli chodzi o wywiad, podczas przeprowadzania wywiadu powinna raczej być obecna osoba upoważniona, która podpisuje dokumenty w imieniu wnioskodawcy (tu uwaga: wnioskodawcą jest osoba, która ubiega się o pomoc, jej nazwisko jest na protokole, decyzji i wywiadzie - a osoba upoważniona jedynie podpisuje).
mopsinek

Napisano: 23 maja 2016, 12:43

ale w jaki sposób "upoważniona", tylko słownie czy jak?
Gość

Napisano: 23 maja 2016, 12:47

Słownie, osobiście wskazując (muszą być obie osoby), ale pracownik sporządza z tego protokół.
mopsinek

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]