mąż za granicą - co z okresowym?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 30 maja 2016, 9:54

Witam, rodzina korzysta z z. okresowego. Mąż wyjechał do pracy za granicę. Jak w takiej sytuacji liczyć okresowy? Zaświadczenie o zarobkach? Czy to nadal jest wspólne gospodarstwo domowe?
Xman


Napisano: 30 maja 2016, 11:58

Art. 5 ust.1 ustawy o pomocy społecznej.
Prawo do świadczeń z pomocy społecznej...przysługuje...,ust.1 osobom posiadającym obywatelstwo polskie mającym miejsce zamieszkania i PRZEBYWAJĄCYM na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
Mąż z tego co piszesz nie spełnia tych warunków więc skład rodziny bez męża a pieniądze, które ewentualnie przesyła na oświadczenie- pomoc od męża.
Tak ja interpretuję przepis i do tej pory nikt mi tego nie zarzucił.
ELIZABET

Napisano: 31 maja 2016, 11:14

Dzięki za odp.
faktycznie, tak chyba będzie najrozsądniej.
Xman


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]