alimntacja

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 01 cze 2016, 7:41

dostałam pismo o przeprowadzenie wywiadu u bratowej, na rzecz brata jej męża. Czy mamy prawo przeprowadzić taki wywiad? Chyba powinny być dane brata a nie jego żony? A może czepiam się już szczegółu?
mopsik123


Napisano: 01 cze 2016, 7:52

Odpisz im, zeby zapoznali się z ustawą naszą, zobowiązani to wstępni i zstępni, a nie bratowa :lol: , nawet w kodeksie rodzinnym bratowa nie mieści się w tej grupie. Absolutnie nie rób tej alimentacji.
Jovita

Napisano: 01 cze 2016, 11:34

mopsik123 a dlaczego dane brata??? Brat a tym bardziej bratowa nie ma obowiązku alimentacyjnego!!!
ewkaa

Napisano: 01 cze 2016, 13:57

jak wyżej to nie są osoby zobowiązane do alimentacji.
Iza1

Napisano: 01 cze 2016, 14:00

ewkaa pisze:mopsik123 a dlaczego dane brata??? Brat a tym bardziej bratowa nie ma obowiązku alimentacyjnego!!!

Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy - Art. 128 "Obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania (obowiązek alimentacyjny) obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo".
Ale fakt z ustawy o pomocy społecznej obowiązek ten nie wynika.
grand

Napisano: 01 cze 2016, 14:02

Bratowa oczywiście nie jest osobą zobowiązaną do alimentacji :-)
grand

Napisano: 02 cze 2016, 8:20

Brat również nie jest zobowiazany do alimentacji
Iza1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]