Przyznanie zasiłku stałego

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 02 cze 2016, 12:50

Ubieganie się pierwszy raz o zasiłek stały.
Orzeczenie z dnia 10.05.2015 (data wystawienia orzeczenia)
Wniosek złożony w orzecznictwie z dnia 14.04.2016.
Niepełnosprawność uznana od 14.04.2016.

Klient przyszedł do Ośrodka 30.05.2016 roku.
Wywiad sporządzony w czerwcu.

Od kiedy liczyć stały ?
Joola


Napisano: 02 cze 2016, 13:30

Temat wielokrotnie poruszany na forum...
Ustawa o pomocy społecznej w sposób klarowny to wyjaśnia. Bardzo polecam przeczytanie. Poważnie. W znaczący sposób to ułatwi pracę.
Aktualnie poruszanego problemu dot. art. 106.
A&T

Napisano: 02 cze 2016, 14:43

Przewałkujmy to jeszcze raz.
ten jedyny przypadek.
Czyli stały od 14.04.2016 roku i za kwiecień podzielić na dni ? mimo, iż przyszedł 30 maju ?
Czy stały od 1 go maja ?
Joola

Napisano: 02 cze 2016, 15:56

Od 1 czerwca
Iza1

Napisano: 03 cze 2016, 8:15

Art. 106.3: "Świadczenia pieniężne z pomocy społecznej przyznaje się i wypłaca za okres miesiąca kalendarzowego, począwszy od miesiąca, w którym został złożony wniosek wraz z wymaganą dokumentacją(...)"- wniosek w maju, zatem od maja.
"(...)W przypadku gdy uprawnienie do świadczenia nie obejmuje pełnego miesiąca, świadczenie przyznaje się za niepełny miesiąc, a kwotę świadczenia ustala się, dzieląc pełne kwoty przez liczbę dni kalendarzowych tego miesiąca i mnożąc przez liczbę dni objętych świadczeniem" - Dnia 01.05.2016 r. posiadał już uprawnienie, zatem nie ma czego dzielić.
A&T

Napisano: 03 cze 2016, 8:29

Dzieki juz wiem.
Mimo, iż przyszedł 30 maja i złożył wniosek to liczy mu się od 1 maja.
Jeśli by złożył wniosek 30 kwietnia to liczyło by mu się od chwili nabycia i uznania niepełnosprawności orzeczenia czyli od 14.04.2016.
Czy od daty złożenia wniosku w orzecznictwie ?
Joola

Napisano: 03 cze 2016, 8:33

Od 14.04.2016r. W ustawie nie nie wzmianki o dacie złożenia wniosku w orzecznictwie.
A&T

Napisano: 03 cze 2016, 8:37

No dobrze, a jakby uznali mu niepełnosprawność przed 16 tym rokiem życia ?
To od kiedy wtedy ?
Joola

Napisano: 03 cze 2016, 8:38

Tak czy inaczej dziękuje co A&T za odpowiedź i wyjaśnienie
Joola


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]