Zmiana formy wypłaty zasiłku???????????

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 22 cze 2016, 15:35

Klient ma przyznany zasiłek okresowy wypłacany przelewem, przez 2 miesiące płacono. Dziś zgłosił, że zlikwidował konto i teraz chce pobierać w kasie gotówkę. Jak to wygląda u was, czy przyjmujecie oświadczenie, wszczęcie postępowania, wywiad i zmiana decyzji w części dot. sposobu wypłaty. Bardzo proszę o odpowiedzi.
barbarinka


Napisano: 22 cze 2016, 19:17

jeżeli formę wypłaty macie określoną w sentencji decyzji - to powinna być chyba zmieniona

Jeśli tylko gdzieś na dole decyzji - to do wpięcia prośba klienta i zaakceptowana przez szefa adnotacja urzędowa p.s.
kolo32

Napisano: 22 cze 2016, 21:56

Tak w sentencji mamy napisaną formę płatności. Tak się zastanawiam, czy w tej sytuacji należy koniecznie przeprowadzić całą procedurę postępowania. Proszę jeszcze o wasze opinie.
barbarinka

Napisano: 22 cze 2016, 22:11

Zmiana nie wymaga wywiadu
wszczęcie postępowania, poinformowanie klienta o wszczęciu oraz możliwości wniesienia uwag do określonego terminu - chyba, że od razu łapniecie klienta i napisze iż nie wnosi uwag. I decyzja zmieniająca
Jadzia123

Napisano: 23 cze 2016, 7:41

a można zastosować art. 155 kpa zmienić decyzję na prośbę strony?
kanka

Napisano: 23 cze 2016, 8:15

Art. 155 można zastosować wtedy, gdy Klient zwraca się z prośbą o zmianę decyzji (trzeba mieć jego podpis pod takim oświadczeniem). Wtedy nie trzeba robić zawiadomienia o wszczęciu postępowania itd.
A&T

Napisano: 23 cze 2016, 8:19

Podsumowując, przyjmujemy oświadczenie od klienta o likwidacji rachunku i z prośbą o wypłatę zasiłku gotówką. Czy wszczynamy postępowanie? Czy wystarczy sama zmiana decyzji bez wszczęcia na podst. 155 kpa?
barbarinka

Napisano: 23 cze 2016, 9:21

Nasze sko "nauczyło" nas, że każde ruszenie decyzji jest wszczęciem postepowania. Tu - bardzo krótkim i szybkim ale jednak.
gość43

Napisano: 28 cze 2016, 14:17

Po co wogóle ta zmiana decyzji :?: Kontrola nic nie mówi jeżeli zrobimy na oświadczeniu adnotacje, że zmieniono sposób wypłaty zgodnie z prośba strony i tyle. Przecież to zmiana czysto techniczna w programie i tyle. A notatke oczywiście że piszemy pod oświadczeniem strony.
Nowa..,


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]