dziecko w RDD a umieszczenie w DPS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 27 lip 2016, 7:02

Dziecko z gminy A zostało umieszczone w RDD w gminie B. Gmina A płaci za utrzymanie dziecka gdyż w gminie A dziecko posiada stały meldunek. W gminie B dziecko przebywa tymczasowo w RDD. Zachodzi konieczność umieszczenia dziecka w domu pomocy społecznej dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Gmina A gdzie dziecko ma stały meldunek nie chciała zająć się umieszczeniem swojego mieszkańca gdyż mieszka w gminie B. Gmina B przeprowadziła wywiad z dyrektorem RDD i jednocześnie prawnym opiekunem dziecka i wraz z dokumentacją przekazała do realizacji Gminie A, która płaci za jego pobyt w RDD celem skierowania dziecka do DPS.
Kto ponosi koszty pobytu dziecka w DPS gmina A (stały meldunek tam ma dziecko) i która płaci za niego gminie B za pobyt w RDD.
Proszę o wskazanie konkretnej wiedzy, artykuły, przepisy. To bardzo ważne.
gość 10


Napisano: 27 lip 2016, 9:53

płaci gmina z której jest opiekun dziecka
nora2

Napisano: 27 lip 2016, 11:19

przecież pomoc jest dla dziecka nie dla dyrektora RDD.....? to jest dla mnie nieuczciwe, gmina B przyjmuje dziecko, które ma meldunek w gminie A i teraz B będzie do końca jego życia płacić za DPS, za nieswojego mieszkańca. Coś tu jest nie spójne!

Dlaczego tak jest?
anna-marianna

Napisano: 27 lip 2016, 13:45

my płaciliśmy za mieszkańca innej gminy pomimo, że nigdy go nie widzieliśmy i nie był zameldowany w naszej gminie ale jego opiekunem prawnym był mieszkaniec naszej gminy.
nora2

Napisano: 27 lip 2016, 15:21

Potwierdzam,płaci gmina w której mieszka opiekun prawny.Tez mamy taka sytuację ,że osoba wymagająca umieszczenia w DPS mieszkała w innej gminie i tam miała stały meldunek, ale później siostra mieszkająca i posiadająca stały meldunek na naszym terenie ,która jest prawnym opiekunem złożyła wniosek o umieszczenie siostry w dps i my teraz słono za jej pobyt płacimy. Tak wynika z art.27 kodeksu cywilnego.
m-ka

Napisano: 28 lip 2016, 10:04

tak jak wyżej zgodnie z kodeksem cywilnym miejscem zamieszakania osoby ubezwłasn, czyli posiadajacej opiekuna prawnego jest gmina miejsca zam, opiekuna.Ale ci co mają opiekuna mogą spróbować wejsć w spór kompetencyjny i zawsze jest 5% szans ze zapłaci gmina miejsca zamieszkania dziecka.
Ps,co do opiekunów i zapłaty za dps przepis jest nie logiczny1
reeee


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]