Prace społecznie użyteczne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 02 sie 2016, 12:51

Witam,

Czy do prac społecznie użytecznych wymagane jest zaświadczenie lekarskie. Jeśli tak to kto pokrywa koszty lekarza Urząd Pracy, MOPS czy Urząd Miasta.
kasu


Napisano: 02 sie 2016, 13:17

potrzebne, kieruje Urząd Miasta i opłaca również
ewkaa

Napisano: 02 sie 2016, 13:46

No właśnie. Przepis niby mówi, że do prac użytecznych nie jest wymagany lekarz. Kierujemy wg rozsądku. Ale tak naprawdę to jest nielogiczne, bo ostatnio mieliśmy wtopę. Facet zemdlał na użytecznych, wezwali pogotowie i tam lekarz stwierdził, ze facetowi nie wolno robić tego, co na tych użytecznych. Facet chciał narobić bałaganu, ale ostateczne rozstrzygniecie przez nasz ośrodek był taki, ze sam wiedział, ze nie wolno mu tego czy owego a podpisał zgodę na użyteczne, więc ogólnie spór przegrał. Co sadzicie o tej sytuacji?
Vulcana

Napisano: 02 sie 2016, 21:59

To jest takie specyficzne niewolnictwo w Polsce. Prace społecznie użyteczne nie są stosunkiem pracy, więc nie są też wymagane badania wstępne. Z drugiej strony, gdy osoba, wytypowana do prac, odmówi ich podjęcia, ponosi dotkliwe konsekwencje. Rozsądnie byłoby skierować jednak kandydata na badania np. przez Urząd Miasta albo urząd pracy. Skąd ludzie mogą wiedzieć, czy są zdolni do wykonywania wskazanej, konkretnej pracy? Może się okazać, że dopiero podczas jej wykonywania wyjdą problemy, np. nadciśnieniowiec dostanie udaru - i co wtedy? Wiedział i podpisał, czy też nie był świadomy zagrożenia i w dodatku czuł się zastraszony utratą statusu podopiecznego OPS i dlatego podpisał?
bebo
Praktykant
Posty: 37
Od: 15 gru 2014, 23:31

Napisano: 03 sie 2016, 17:20

Mam to samo zdanie. Tu powinien normalnie lekarz medycyny pracy wchodzic w gre!
Persefona


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]