WSA się pomyliło?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: heiland

Napisano: 27 sie 2016, 10:45

W wyroku IV SA/Wr 351/08 sąd napisał:
"Natomiast kryteria uprawniające do świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej zostały określone w art. 8 ustawy o pomocy społecznej. Przepis ten ogranicza krąg potencjalnych odbiorców świadczeń pieniężnych tylko do osób spełniających ustawowe kryterium dochodowe, przy dodatkowym wystąpieniu jednej z okoliczności wymienionych w art. 7 ustawy o pomocy społecznej - w tym między innymi: bezdomności, ubóstwa, bezrobocia". http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/BF47435DD6

Jak to "ubóstwa", skoro w art. 8 pisze, że prawo do świadczeń pieniężnych przysługuje osobie spełniającej kryteria dochodowe "przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej jednego z powodów wymienionych w art. 7 pkt 2-15", a "ubóstwo" jest wymienione w pkt 1, czyli zostało pominięte.
samotny anioł
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 101
Od: 25 kwie 2016, 5:56


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]