dożywianie nowa podstawa prawna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]

Moderator: heiland

Napisano: 06 wrz 2016, 14:32

weszło w życie część przepisów od 5.09.2016roku więc czy następująca podsawa prawna będzie waszym zdaniem dobra:

Na podstawie art 106 ust.1 i 4 w związku z art. 8 ust. 1, art.17 ust.1 pkt. 14, art.36 ust.2 lit. j, art. 48, 48b ust 2, ust 3 i ust 5 pkt. 1, art. 102 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (tekst jednolity Dz.U. poz. 930 z 29 czerwca 2016 roku) i art 108 kpa ustawy z dnia 14 czerwca 1960r ( tekst jednolity Dz.U.poz. 23 z 7 stycznia 2016r ze zm.) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz.U. poz.1058 z 2015 roku) i Zarządzenia .......... w sprawie upoważnienia Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej do wydawania decyzji administracyjnych....

a może ktoś ma podstawę prawna nową na zasiłku celowe z dożywiania bo mam dylemat w związku z nowymi przepisami które weszły teraz w życie ????
ewka 7777


Napisano: 06 wrz 2016, 14:38

teraz art. 48b ust 5 pkt 1 mówi że przyznajemy dzieciom i młodzieży a co z dorosłymi ? jak przyznać zasiłek celowy osobie dorosłej na zakup żywności w celu przygotowania gorącego posiłku art. 48b ust 2 i 3 też mówi o dzieciach i młodzieży co wy na to ?
ewka 7777

Napisano: 06 wrz 2016, 14:42

art. 48 ust 5 pkt.1 -w nim chodzi o listy dyrekt.- tego nie stosuję w decyzji natomiast 48b ust.2i 3 dot. posiłku w szkole
t.franek

Napisano: 06 wrz 2016, 14:54

tak już zauważyłam że ust. 5 dotyczy pomocy doraźnej . A jak myślicie jaka podstawa do zasiłków na zakup żywności będzie bo nic nie pisze w tych zmianach o możliwości udzielenia pomocy w formie finansowej na zakup żywności. chyba, że art 48b ust 4 "osoba lub rodzina może otrzymać pomoc w formie rzeczowej w postaci produktów żywnościowych" możemy rozumieć , że jak "może" to nie musi i przyznamy zasiłek na zakup żywności ???
ewka 7777

Napisano: 06 wrz 2016, 15:11

Dałbym art.48 i art. 48b ust.2
t.franek

Napisano: 07 wrz 2016, 8:24

Wydaje mi się, że zasiłki celowe z dożywiania w podstawie prawnej mają art. 39 a nie art. 48. Bynajmniej my tak piszemy :-)
jawka21

Napisano: 07 wrz 2016, 8:34

No,ale tu chodzi o Program
t.franek

Napisano: 07 wrz 2016, 8:36

My też mamy przy zasiłkach na zakup żywności art. 39 w podstawie, bez art. 48. A dajecie w podstawie uchwałę o Programie "Pomoc państwa ....." ?
aurelia11

Napisano: 07 wrz 2016, 9:26

Nie dajemy w podstawie prawnej uchwały RM bo kiedyś na szkoleniu było powiedziane że tego nie wpisuje się w podstawie prawnej tylko w uzasadnieniu decyzji tj. że posiłki przyznajemy w związku z realizacją tej uchwały.
ewka 7777

Napisano: 07 wrz 2016, 9:34

my w podstawie prawnej na zakup żywności w celu przygotowania posiłków będziemy pisali art. 106 ust 1 art.7 art. 8 ust 1 , art17 ust 1 pkt 3 i punkt 5 art. 39 ust 1 i 2 oraz art. 48 i art48ust 2 mam nadzieję że dobrze??
ewka 7777

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]