dochód jednorazowy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 19 wrz 2016, 11:51

Klient w kwietniu kupił dom, pieniądze na ten zakup otrzymał od matki. Czy liczyć mu to jako dochód jednorazowy? Chodzi o kwotę ok. 60 tys. zł dzieląc mu go na 12 miesięcy przekracza kryterium dochodowe?
IWA66


Napisano: 19 wrz 2016, 12:07

Nie nie licz , daj mu jeszcze na wyposażenie domu i celowy na bankiet/parapetówkę.
Takie pytania mnie rozwalają, NIE CZYTACIE USTAWY???
Wredna1

Napisano: 19 wrz 2016, 12:12

Raczej musisz mu to wliczyć.
Art. 8 ust. 11: "W przypadku uzyskania w ciągu 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku lub w okresie pobierania świadczenia z pomocy społecznej dochodu jednorazowego przekraczającego pięciokrotnie kwoty:
1) kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej, w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
2) kryterium dochodowego rodziny, w przypadku osoby w rodzinie
– kwotę tego dochodu rozlicza się w równych częściach na 12 kolejnych miesięcy, poczynając od miesiąca, w którym dochód został wypłacony."
grand

Napisano: 19 wrz 2016, 12:20

Ustawę czytam, ale on rzeczywiście kupił dom i w chwili obecnej rodzina z dwójką dzieci, nie ma żadnych środków na życie. Szczerze mówiąc na ich miejscu, też bym wolała zabezpieczyć sobie miejsce do mieszkania, niż to "przejeść" Dlatego moje pytanie mogło wydawać wam się dziwne
IWA66


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]