ubezpieczenie zdrowotne

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]

Moderator: heiland

Napisano: 20 wrz 2016, 11:43

do ośrodka wpłynął wniosek ze szpitala z prośba o wydanie decyzji w sprawie przyznania prawa do opieki zdrowotnej. osoba w szpitalu przebywała jeden dzień.
przeprowadzam wywiad. jezeli osoba spełnia wszystkie przesłanki to decyzje wydaje od dnia pobytu w szpitalu na 90 dni?
asia12


Napisano: 20 wrz 2016, 11:47

Tam, ubezpieczenie zdrowotne jest wydawane zawsze na okres 90 dni
limonka

Napisano: 20 wrz 2016, 11:48

Tak na 90 dni- licząc od dnia pobytu w szpitalu
Percia

Napisano: 20 wrz 2016, 12:07

A my dajemy różnie niekoniecznie na 90 dni na 30 lub 60 zaraz odezwą się osoby ,że nie znam ustawy odpowiadam wam znam i wcale nie jest tak,ze decyzja musi być na 90 dni
Iga2

Napisano: 20 wrz 2016, 12:25

7. Prawo do świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie decyzji, o której mowa w ust. 1, przysługuje przez okres 90 dni od dnia określonego w decyzji, którym jest:

Przysługuje czyli jest prawem nabytym ustawą określonym. Gdzie jest " na 90 lub lub..... do 90 dni.......? nie ma nic takiego. prawo czyta się wprost.
wredna1

Napisano: 20 wrz 2016, 12:29

Dla mnie też "na 90 dni" tzn 90 dni - ni mniej ni więcej. Nigdzie nie ma sformułowania "do 90 dni" - a szkoda.
Emiliana1
Stażysta
Posty: 59
Od: 04 sie 2016, 9:06

Napisano: 20 wrz 2016, 12:34

no szkoda :evil:
wredna1

Napisano: 20 wrz 2016, 12:52

A NFZ odzywa się do Was jeśli ubezpieczony na 90 dni, w tym okresie zarejestruje się w urzędzie pracy i tego tytułu też jest ubezpieczony? Bo u nas była taka sytuacja, że NFZ zadzwonił i kazał zmienić decyzję z okrtesu 90 dni na okres od ... do dnia zarejestrowania się w up ....
Emiliana1
Stażysta
Posty: 59
Od: 04 sie 2016, 9:06

Napisano: 20 wrz 2016, 13:10

Chcecie to sobie tak piszcie a gdzie jest napisane,ze jednorazowa decyzja dla klienta ma od razu opiewać na 90 dni nie ma czegoś takiego.
Mieliśmy kontrole która nie stwierdziła nieprawidłowości.
My np.praktykujemy tak przychodzi klient lub Szpital śle pismo o ubezpieczenie dajemy np.na 30 dni jak stan zdrowia się poprawi rejestrują się w PUP a jak sa nadal chorzy to ten sam klient dostaje decyzję do 60 lub na 90 dni.
Wtedy mamy takiego klienta pod stałą kontrolą a nie dostanie na 90 dni choruje np 1 tydzień i łazi i nadal chleje.
Iga2

Napisano: 20 wrz 2016, 13:16

My w takiej sytuacji zawsze wygaszamy wydaną decyzję na podstawie art. 54 ust. 9 pkt 1 u. o św. op. zdr.
pracownik12

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]