dochód z pola a składki

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 03 paź 2016, 8:29

Osoba posiada tylko pole i opłaca składki KRUS, czy odliczacie od dochodu te składki?
kajka3


Napisano: 03 paź 2016, 12:38

Jeszcze raz ponawiam pytanie, czy odliczacie składki od dochodu z pola
kajka3

Napisano: 03 paź 2016, 13:14

Sprawa ma się tak, że są 2 interpretacje.
1. nie odejmujemy- bo art. 8 ust. 9 oddzielnie traktuje osoby posiadające ha przeliczeniowe cyt. "uzyskuje dochód miesięczny" , a nie przychód o którym mowa w art. 8 ust.3

2. odejmujemy- tu powoływane są wyroki NSA

Jak nie zrobisz będzie dobrze, ale warto przyjąć jedną interpretację w OPS.
Percia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]