nowy art. 48a

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 07 paź 2016, 13:16

Jak interpretujecie art. 48 ust 2 tj.Schronisko dla osób bezdomnych zapewnia osobom bezdomnym, które podpisały kontrakt socjalny, całodobowe,tymczasowe schronienie oraz usługi ukierunkowane na wzmacnianie aktywności społecznej, wyjście
z bezdomności i uzyskanie samodzielności życiowej.
1. Czy OPS na terenie którego funkcjonuje schronisko zawiera kontrakt socjalny z bezdomnym z innej gminy?
2. czy kontrakt powinien być zawierany z pracownikiem socjalnym zatrudnionym w schronisku?
3. czy gmina z której pochodzi bezdomny powinna dać wytyczne do kontraktu lub przesłać gotowy kontrakt?
agata39


Napisano: 07 paź 2016, 13:50

wywiad przeprowadza pracownik zatrudniony w schronisku. U nas żadnych wytycznych nie było. po prostu w uzgodnieniu telefonicznym z pracownikami tamtejszych ośrodków wspólnie ustalaliśmy co można zawrzeć w kontrakcie
mikannn

Napisano: 10 paź 2016, 8:09

Zgodnie z art. 108 ustawy, kontrakty mogą zawierać wyłącznie pracownicy socjalni OPS lub PCPR, czyli nie pracownicy schroniska. My w stosunku do naszych bezdomnych przebywających poza naszym terenem robimy tak: konsultujemy telefonicznie z placówką treść kontraktu, następnie gotowy projekt kontraktu wysyłamy do tamtejszego OPS z prośbą o przedstawienie klientowi do podpisu. Rozwiązanie ma wady, ale w stanie prawnym, który ta idiotyczna zmiana przyniosła, nie ma dobrych rozwiązań.
jerzozwierz
Referent
Posty: 280
Od: 17 sty 2006, 23:22


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]