Pobyt humanitarny a prawo do świadczeń op. zdr.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 13 paź 2016, 11:24

Czy ktoś wie, czy można przyznać prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych na okres 90 dni osobie, która ma zgodę na pobyt na terenie RP ze względów humanitarnych, która w stanie ciężkim przebywa w szpitalu?
Bliks


Napisano: 13 paź 2016, 11:31

Czytaj art.5 ustawy pkt.2 lit.b
t.franek

Napisano: 13 paź 2016, 11:35

"....w związku z uzyskaniem w Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pobyt ze względów humanitarnych lub zgody na pobyt tolerowany – w formie schronienia, posiłku, niezbędnego ubrania oraz zasiłku celowego".
Jak dla mnie to ani słowa o prawie do świadczeń opieki zdrowotnej tu nie ma - inną pomoc dostał (celówkę).
No i nie mogę dać nic innego. Albo mózg mam tępy.
Bliks

Napisano: 13 paź 2016, 11:37

Art.3 ust.1 pkt.2 ustawy o prawie do św.zdrowotnych fin...ze srod. publ.
t.franek

Napisano: 13 paź 2016, 12:16

+ art.54ww ustawy
t.franek

Napisano: 13 paź 2016, 13:14

Dziękuję.
Bliks


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]