bezdomny do schroniska i kontrakt socjalny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 13 paź 2016, 12:25

bezdomna osoba art. 101 ust 2 - ktora gmina robi z nim kontrakt soclajny ????? ostatniego miejsca zameldowania ?
ggafa


Napisano: 13 paź 2016, 13:38

chyba tak..
konsoc

Napisano: 13 paź 2016, 15:08

Mnie również interesuje ten temat ! A jak mają się te kontrakty socjalne do domów dla bezdomnych, które nie są schroniskami ? A jaki kontrakt socjalny podpisać z osobą niepełnosprawną, która jest w starszym wieku z niedowładem albo na wózku z zaburzeniami osobowości lub alkoholikiem ? podobno nie robi się kontraktów jeżeli wiemy, że jest on nie do zrealizowania.
gnom

Napisano: 14 paź 2016, 7:39

kontrakt na stosowanie się do regulaminu schroniska jak nie ma na co innego
pracuś socjalny
Referent
Posty: 261
Od: 22 lip 2015, 8:01

Napisano: 17 paź 2016, 9:12

Na tym forum "agata39" zadała pytanie, na które nikt do tej pory nie odpowiedział.
Może znajdzie się jakaś mądra głowa?
- Jak interpretujecie art. 48 ust 2 tj.Schronisko dla osób bezdomnych zapewnia osobom bezdomnym, które podpisały kontrakt socjalny, całodobowe,tymczasowe schronienie oraz usługi ukierunkowane na wzmacnianie aktywności społecznej, wyjście
z bezdomności i uzyskanie samodzielności życiowej.
1. Czy OPS na terenie którego funkcjonuje schronisko zawiera kontrakt socjalny z bezdomnym z innej gminy?
2. czy kontrakt powinien być zawierany z pracownikiem socjalnym zatrudnionym w schronisku?
3. czy gmina z której pochodzi bezdomny powinna dać wytyczne do kontraktu lub przesłać gotowy kontrakt?
AdiMati1

Napisano: 21 paź 2016, 18:39

czy za noclegownie płaci gmina z której bezdomny pochodzi (ostatnie miejsce zameldowania)?
niema

Napisano: 25 lis 2016, 11:09

Czy ktoś zna odpowiedź na te pytania



AdiMati1 pisze:Na tym forum "agata39" zadała pytanie, na które nikt do tej pory nie odpowiedział.
Może znajdzie się jakaś mądra głowa?
- Jak interpretujecie art. 48 ust 2 tj.Schronisko dla osób bezdomnych zapewnia osobom bezdomnym, które podpisały kontrakt socjalny, całodobowe,tymczasowe schronienie oraz usługi ukierunkowane na wzmacnianie aktywności społecznej, wyjście
z bezdomności i uzyskanie samodzielności życiowej.
1. Czy OPS na terenie którego funkcjonuje schronisko zawiera kontrakt socjalny z bezdomnym z innej gminy?
2. czy kontrakt powinien być zawierany z pracownikiem socjalnym zatrudnionym w schronisku?
3. czy gmina z której pochodzi bezdomny powinna dać wytyczne do kontraktu lub przesłać gotowy kontrakt?
pracownik OPS

Napisano: 25 lis 2016, 11:20

viewtopic.php?f=2&t=207226818 w tym wątku jest przytoczona odpowiedź Ministerstwa w tej sprawie
Herbi


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]