Meldunek stały, a umieszczenie w MONAR

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 17 paź 2016, 14:37

Klientka chce zostać umieszczona w MONAR, ale posiada stały meldunek tam, gdzie w chwili obecnej mieszka. Czy taką osobę można umieścić w takiej placówce?
izapaw2006


Napisano: 17 paź 2016, 14:39

Skoro ma meldunek i mieszkania to dlaczego do MONAR-u
Iga2

Napisano: 19 paź 2016, 8:29

Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej (art. 6):
"osoba bezdomna – osobę niezamieszkującą w lokalu mieszkalnym w rozumieniu przepisów o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy i niezameldowaną na pobyt stały, w rozumieniu przepisów o ewidencji ludności, a także osobę niezamieszkującą w lokalu mieszkalnym i zameldowaną na pobyt stały w lokalu, w którym nie ma możliwości zamieszkania".
Więc raczej nie masz podstawy do umieszczania z palcówce ze względu na bezdomność, ponieważ w świetle prawa nie jest ona osobą bezdomną. Chyba, że klientka nie ma możliwości przebywania w tym lokalu (np. zakaz zbliżania do pozostałych domowników, etc.).
grand


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]