ubezpieczenie 90 dni a zgon

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 19 paź 2016, 10:26

Szpital zwrócił się o wydanie decyzji na objęcie ubezpieczeniem na 90 dni ich pacjentki, która zmarła. Pismo wpłynęło do ops, gdy osoba już nie żyła. Odpisaliśmy szpitalowi, że nie ma możliwości przeprowadzenia wywiadu i wydania decyzji, gdyż osoba NIE ŻYJE. Odpisali, że to nie jest podstawa, żeby tej osobie nie wydać takiej decyzji. Co z tym dalej zrobić?
klops


Napisano: 19 paź 2016, 10:41

Niestety w świetle orzecznictwa sądów mają rację. Zgodnie z orzeczeniami, musisz ustalić wszelkimi innymi niż wywiad sposobami, czy osoba w czasie, kiedy trafiła do szpitala, spełniała warunki, o których mowa w art. 54 ustawy o świadczeniach zdrowotnych - czyli kryterium dochodowe itp. Źródłem informacji może być rodzina, sąsiedzi, urzędy - pracy, skarbowy itp.
jerzozwierz
Referent
Posty: 284
Od: 17 sty 2006, 23:22

Napisano: 19 paź 2016, 11:14

dziękuję
klops


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]