czy asiłek stały przy pobyci humanitarnym?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 07 lis 2016, 21:42

Zgłosił się klient, który ma zgodę na pobyt ze względów humanitarnych. Od 2013 r, ma orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności i pobiera zasiłek pielęgnacyjny. Przeprowadził się do nas i teraz domaga się zasiłku stałego z wyrównaniem za3 lata.
Czy ktoś pomoże mi napisać odmowę na bieżącą wypłatę i wsteczną również?
Będę wdzięczna za pomoc.
Zuzanna
Zuzanna(1)


Napisano: 08 lis 2016, 15:39

art.5 2 lit. b w związku z uzyskaniem w Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pobyt ze względów humanitarnych lub zgody na pobyt tolerowany - w formie schronienia, posiłku, niezbędnego ubrania oraz zasiłku celowego;
czyli w tzw katalogu nie ma zas. stałego wiec nie przysługuje ))))
lalala

Napisano: 08 lis 2016, 15:42

lalala pisze:art.5 2 lit. b w związku z uzyskaniem w Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pobyt ze względów humanitarnych lub zgody na pobyt tolerowany - w formie schronienia, posiłku, niezbędnego ubrania oraz zasiłku celowego;
czyli w tzw katalogu nie ma zas. stałego wiec nie przysługuje ))))



art. 106 ust. 3. Świadczenia pieniężne z pomocy społecznej przyznaje się i wypłaca za okres miesiąca kalendarzowego, począwszy od miesiąca, w którym został złożony wniosek wraz z wymaganą dokumentacją. W przypadku gdy uprawnienie do świadczenia nie obejmuje pełnego miesiąca, świadczenie przyznaje się za niepełny miesiąc, a kwotę świadczenia ustala się, dzieląc pełne kwoty przez liczbę dni kalendarzowych tego miesiąca i mnożąc przez liczbę dni objętych świadczeniem.
lalala


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]