usługi opiekuńcze a zabezpieczenie środków w budżecie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 15 lis 2016, 21:01

Czy można zawrzeć umowę na świadczenie usług opiekuńczych w 2017r. jeżeli kwota usług przewyższa zabezpieczone środki w budżecie na 2017r ? Zrobiliśmy zapytanie o cenę, była jedna oferta ale kwota znacznie przewyższa nasze środki. Co zrobić w tej sytuacji ?
amanda


Napisano: 15 lis 2016, 23:56

Niestety, nie możesz zawrzeć umowy. Masz dwa wyjścia (obydwa trudne):
1) prosić skarbnika o zwiększenie planu finansowego na usługi;
2) negocjować zmniejszenie stawki przez oferenta.
Jak znam rzeczywistość pomocowo-społeczną skończy się na zmniejszeniu wymiaru świadczonych usług dla podopiecznych :( W każdym razie, zawarcie umowy w obecnej sytuacji nie jest możliwe.
betta27

Napisano: 16 lis 2016, 9:38

Mam jeszcze pytanie: czy robiąc kolejne zapytanie ofertowe mogę wysłać do tych samych oferentów, którzy nie odpowiedzieli w pierwszym zapytaniu ofertowym?
amanda

Napisano: 16 lis 2016, 9:54

Jak robić kolejne zapytania a tak można .
Wpłynęła jedna oferta był określony termin na jej złożenie i niestety ale to z nią musisz się zmierzyć wystąpić do gminy o dodatkowe środki i tyle.
Iga2

Napisano: 16 lis 2016, 10:11

A nie można unieważnić postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 93 ust.1 pkt 4 ustawy o zamówieniach publicznych i ponownie przeprowadzić zapytanie o cenę?
amanda


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]