odpłatność za usługi

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 lis 2016, 10:10

Witam,
klient miał ustaloną odpłatność za usługi, natomiast zmarł w trakcie miesiąca, za część godzin pozostała nieuregulowana należność, brak rodziny, brak majątku, na jakiej podstawie mogę umorzyć te należności ?
W art. 104 ust. 4 jest że w sytuacjach szczególnie uzasadnionych zwłaszcza jeżeli żądanie zwrotu wydatków na udzielone świadczenie stanowiłoby dla osoby zobowiązanej nadmierne obciążenie lub też niweczyłoby skutki udzielonej pomocy można umorzyć.
W tej sytuacji nie wiem czy ten artykuł ma zastosowanie. Uchwała miasta w sprawie odpłatności mówi to samo. Czy wystarczy wskazać, że zgon to jest szczególna okoliczność?

Ma ktoś jakiś pomysł?
Olaaaaaa


Napisano: 16 lis 2016, 10:25

A co masz zrobić wpiąć akt zgonu i tyle.
Iga2

Napisano: 16 lis 2016, 10:51

Księgowość musi mieć podstawę do zdjęcia to ze stanu należności, nie wystarczy im, że klient umarł, musi być decyzja
Olaaaaaaaaaaaaaa

Napisano: 16 lis 2016, 11:12

decyzja na kogo na nieboszczyka.
Iga2

Napisano: 16 lis 2016, 12:38

A nie masz prawnika w ośrodku niech się wypowie uważam,ze unieważnić nie mozna to nie jest powód ,ze kasy w ośrodku masz mało przecież nie ma jeszcze roku 2017 i budżet nie jest jeszcze zamknięty
Iga2

Napisano: 16 lis 2016, 12:40

Przepraszam pomyliłam tematy
Iga2

Napisano: 16 lis 2016, 12:42

prawnik nie wie za bardzo
Olaaaaaa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]