zwrot kosztów za pobyt w schronisku (kierowanie,opłata)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: heiland

Napisano: 22 lis 2016, 9:36

Otrzymaliśmy pismo i notę księgową z placówki dla bezdomnych. Zgodnie z nowymi przepisami powinniśmy to opłacać skoro nie kierujemy? Czy konieczny kontrakt? A co z porozumieniem? Ktoś pomoże?
robot2


Napisano: 22 lis 2016, 9:58

Schronisko nie może Was obciążać notą księgową . Nota księgowa czy rachunek za pobyt w schronisku muszą wynikać z decyzji administracyjnej wydanej przez Wasz ośrodek ewentualnie Ośrodek z miejsca pobytu bezdomnego , który udzielił pomocy w formie schroniska .
Natomiast w przypadku Noclegowni niezbędne jest porozumienie zawarte z organizacją prowadzącą noclegownie inaczej nie ma podstaw do zapłaty.
Herbi

Napisano: 22 lis 2016, 11:22

Placówka jest Schroniskiem tzn. OPS wydaje decyzję przyznająca schronienie?? na jak długo?
A co jak nie chcemy opłacać??
kłopot1

Napisano: 22 lis 2016, 13:53

jeżeli nie masz decyzji na zapewnienie schronienia w danej placówce odeślij notę z informacja że brak podstaw do opłacenia pobytu
kanka

Napisano: 23 lis 2016, 14:20

ale jaką podstawę podać bo przecież my możemy wydać taką decyzję. Proszę jakiś konkret bo przepychanki potrwają a później i tak musimy zapłacić!
robot2

Napisano: 23 lis 2016, 14:51

Herbi pisze:Schronisko nie może Was obciążać notą księgową . Nota księgowa czy rachunek za pobyt w schronisku muszą wynikać z decyzji administracyjnej wydanej przez Wasz ośrodek ewentualnie Ośrodek z miejsca pobytu bezdomnego , który udzielił pomocy w formie schroniska .
Natomiast w przypadku Noclegowni niezbędne jest porozumienie zawarte z organizacją prowadzącą noclegownie inaczej nie ma podstaw do zapłaty.

o jakiej zapłacie mowa gdy noclegownia jest np. na terenie innej gminy w kontekście art.48a ust.8
Gość

Napisano: 24 lis 2016, 9:06

Placówka dla bezdomnych - schronisko w innej gminie. Więc art. 48a pkt. 8 nie ma uzasadnienia.
Nadal nie wiem co robić!
robot2

Napisano: 24 lis 2016, 9:36

Polecam przeczytanie odpowiedzi Pani Elżbiety Seredyn http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/Interpelac ... y=5DF2FB17
Mówi ona m.in
W przypadku obaw co do braku zwrotu kosztów za osoby przebywające w noclegowni to należy zauważyć, że biorąc pod uwagę postulaty środowiska zajmującego się bezdomnością projekt wprowadził zasadę, zgodnie z którą zrezygnowano z decyzji kierujących do noclegowni i rodzinnego wywiadu środowiskowego oraz co za tym idzie wprowadzono brak decyzji o odpłatności za noclegownię. Proces udzielania schronienia w formie noclegowni został w związku z tym maksymalnie odformalizowany. Niemniej jednak projekt w żaden sposób nie dotyka umów o zlecenie prowadzenia zadania zawieranych przez podmioty prowadzące noclegownie z gminami. W ramach zlecenia realizacji zadania prowadzenia noclegowni na określoną ilość miejsc organizacje będą otrzymywały nadal na niezmienionych zasadach od gminy zlecającej zadanie określoną dotację.
Wprowadzany przepis ograniczający możliwości zwrotu wydatków za udzielone świadczenie, dotyczy jedynie gmin (a nie organizacji prowadzących noclegownie) i tylko tych przypadków gdy świadczenie zostało udzielone w sytuacji szczególnej w miejscu pobytu osoby.
Gość

Napisano: 24 lis 2016, 9:40

nie zwróciłem uwagi, że nie wpisałem nicka w poprzedni poście

Niektóre OPS-y dla własnej wygody próbują przeforsować interpretację, że za Noclegownię nikomu nie trzeba płacić. Gdyby tak było to oznaczałoby likwidację, w bardzo krótkim czasie, wszystkich noclegowni.
Herbi

Napisano: 24 lis 2016, 10:01

U nas odbywa się to tak. Osoba zawędruje do schroniska gdzieś w Polsce. Oni nas informują, że jest ktoś taki, kto miał ostatni meldunek w naszej Gminie. Piszemy do tamtego OPS -u o przeprowadzenie wywiadu z klientem. Po otrzymaniu wywiadu schronisko wystawia rachunek za 1 m-c i taka wydajemy decyzję na podst. art. 39 i 48. Sytuacja się powtarza w kaźdym miesiącu kiedy osoba przebywa w tym schronisku. Nie wystawiamy skierowania. Kontrola z UW nie kwestionowała takiego sposobu załatwiania sprawy.
male

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]