zasiłek celowy na jedzenie

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 30 lis 2016, 8:37

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie czy zasiłek celowy na jedzenie jest przyznawany w postaci posiłku, czy pieniędzy na zakup jedzenia? Na okres miesiąca czy na dłużej? Pobieram już zasiłek stały z MOPS i zamierzam złożyć wniosek o zasiłek celowy na zakup jedzenia. Choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i dlatego wiele produktów spożywczych muszę wykluczyć z diety (owoce, warzywa, mleko, dżemy, cukier), ponieważ zaostrzają przebieg choroby. Dlatego sam najlepiej wiem, co mogę jeść, a czego nie. W takiej sytuacji lepszy byłby zasiłek w postaci gotówki, ponieważ mógłbym zakupić te produkty, które mi nie szkodzą i nie nasilają choroby. Gotowe produkty spożywcze lub posiłki, mogą zawierać składniki diety, których nie wolno mi spożywać, ale osoby przygotowujące posiłki na zlecenie MOPS nie będą przecież kierować się moją indywidualną dietą. Czy w takiej sytuacji można wnioskować o zasiłek celowy na zakup jedzenia w postaci gotówki, i ile on może wynosić?
Zbigniew1

Napisano: 30 lis 2016, 9:15

na ''jedzenia'' może być i gotówka ale to już twój ops musi zdecydować jaką kwotę ci przyzna bo te kwoty w ops są różne a to zależy od kondycji finansowej ośrodka.
Iga2

Napisano: 30 lis 2016, 9:17

Myślę,że w takim przypadku możesz wnioskować o zasiłek celowy w formie finansowej. Ideą tego programu jest przede wszystkim zapewnienie ciepłego posiłku a nie dawanie pieniędzy ale w uzasadnionych przypadkach można od tej zasady odstąpić. U nas dajemy 150 zł na miesiąc.
abc

Napisano: 30 lis 2016, 20:25

u nas zawsze pieniądzem kwota 150zł na 3 mce i tak w kółko, uzasadnienie na zakup ciepłego posiłku, i nikt nie wnika co to ma być. W przypadku alkoholików, gdy mamy pewność że marnotrawią, do baru mlecznego, pozostali pieniądze, mniej kłopotu dla nas a i klient sobie kupi co uważa, i ugotuje co uważa, jak lubi i co może
Gość

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]