Ustawa za życiem

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 22 ]

Moderator: heiland

Napisano: 20 gru 2016, 10:27

Czy już wiecie kto będzie realizował ustawę za życiem bo jak na razie w ustawie nie ma zapisu o przekazaniu do GOPS chyba że się mylę to proszę o sprostowanie
kilik


Napisano: 20 gru 2016, 11:45

OPSy będą realizować.
U mnie cisza, chyba zapomniało się każdemu, że takie coś wchodzi w życie za chwilę i będzie trzeba im w styczniu przypomnieć.
Obsługiwać to będą pewnie osoby od świadczeń rodzinnych/wychowawczych.
heiland
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3113
Od: 04 sty 2013, 20:46
woj. lubelskie

Napisano: 20 gru 2016, 12:36

Asystenci zgodnie z ustawą
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22187
Od: 06 sie 2006, 18:41
Gliwice, Polska

Napisano: 20 gru 2016, 12:51

U nas będzie wydawane zarządzenie ole na początku stycznia bo tak wchodzi ustawa. Więc oczywiście OPS-y będą to miały do realizacji. Czy ktoś myślał inaczej ?
izis

Napisano: 20 gru 2016, 15:26

oj dzibar nie jesteś w temacie nie znasz ustawy jaki asystent będzie to prowadził zadania asystenta a pracownika np.tego co wypłaca świadczenia rodzinne i zapewne będzie realizował tą ustawę różnią się.
Iga2

Napisano: 20 gru 2016, 22:56

jak ma to GOPS realizować ? jakiś link?
Gość

Napisano: 21 gru 2016, 9:09

A kto inny ma realizować jak nie ops po co to zdziiuenie jaki link ops otrzyma wszelkie upoważnienia i tyle myslicie,ze dużo będzie takich przypadków po co ta panika
Iga2

Napisano: 21 gru 2016, 9:14

Tu się z Tobą zgadzam w całości. W moim przypadku i pewnie innych gmin wiejskich w skali roku myślę, że będzie 1 no może max 2 takie przypadki.
A tak serio to aby wcale takich przypadków nie było...
heiland
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3113
Od: 04 sty 2013, 20:46
woj. lubelskie

Napisano: 21 gru 2016, 13:38

Zgadzam się aby tych przypadków nie było, ale jakoś w ustawie nie doczytałam się na jakiej podstawie można to zlecić np. Ośrodkowi.
kiloi

Napisano: 21 gru 2016, 15:02

Ustawę tą realizuje pracownik świadczeń rodzinnych.
Na szkoleniu była o tym mowa, że wójt, burmistrz, prezydent upoważnia kierownika/dyrektora OPS do wydawania decyzji na podstawie art. 10 ust. 13 ustawy z 2016 r. poz. 1860 "Za życiem" w związku z art. 20 ust.3 ustawy o świadczeniach rodzinnych.
Można już dziś wydać upoważnienia ale z mocą od 01.01.2016 r.
pawel.w

Następna

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 22 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]