NOWELIZACJA USTAWY

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 28 gru 2016, 17:35

Witam, czytając nowelizację nie do końca rozumiem. Mam klienta który w listopadzie pobrał ostatni zasiłek stały i w listopadzie 1016 roku złożył wniosek do orzecznictwa na dalszy stopień niepełnosprawności, do dnia dzisiejszego nie ma ustalonego terminu komisji. Pytanie brzmi jak 3 stycznia 2017 roku doniesie mi informację o złożeniu do orzecznika wniosku to czy z urzędu oczywiście po wywiadzie przyznaję okresowy, czy to dotyczy się tylko spraw od 2017 roku.
kilik

Napisano: 28 gru 2016, 17:46

Czytając ustawę mam wrażenie ze przyznajesz okresowy ale nie do końca rozumie czy później po otrzymaniu orzeczenia i cofnięciu się ze stały odejmuje okresowy to mnie niepokoi.
kaskaw

Napisano: 29 gru 2016, 8:51

Mam ten sam problem, możne ktoś podpowie
miśkaa

Napisano: 29 gru 2016, 16:03

Tak, jeżeli postępowanie zawieszone i wypłata z wyrównaniem za okres zawieszenia to okresowy jest dochodem( nowelizacja)
Wredniocha
Referent
Od: 17 gru 2016, 14:13

Napisano: 30 gru 2016, 14:28

dotyczy zasiłku stałego gdy klient miał tylko do 30 listopada. Nie złożył mi w Ośrodku swojego wniosku o przyznanie zasiłku stałego. Czy ja sama muszę to dopilnować. W ustawie pisze że w przypadku złożenia przez osobę wniosku ......
zaczyna się postępowanie .... a jeśli nie złoży wniosku o zasiłek stały .... co w wtedy
basiaN

Napisano: 30 gru 2016, 14:44

Prezydent podpisał w dniu 21.12.2016 r. Ustawę z dnia 2 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej. Przedmiotowa ustawa oczekuje już jedynie na opublikowanie w dzienniku ustaw.

Ustawa zmienia dotychczasową zasadę przyznawania i wypłacania świadczeń pieniężnych, tj. daty, od której może być przyznawany zasiłek stały w ten sposób, że osoba zainteresowana, składając wniosek o przyznanie w/w zasiłku, musi potwierdzić złożenie wniosku o wydanie w/w orzeczenia. Ośrodek Pomocy Społecznej będzie wszczynał postępowanie o ustalenie uprawnienia do tego zasiłku, a po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego zawiesi postępowanie do czasu dostarczenia przez stronę orzeczenia. W okresie oczekiwania na na jego uzyskanie osobie zainteresowanej z urzędu przyznaje się zasiłek okresowy. Dostarczenie orzeczenia w terminie 60 dni od jego wydania pozwala na ustalenie prawa do zasiłku stałego wstecznie – od dnia złożenia wniosku o zasiłek stały, czyli za okres przypadający przed uzyskaniem orzeczenia o stopniu niepełnosprawności/całkowitej niezdolności do pracy.

Ustawa wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.

Źródło: http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/po ... 16-r-.html
Solitudo cordis,
Solitudo animae
Ojciec76
Starszy referent
Od: 09 gru 2010, 9:31
warmia, mazury

Napisano: 02 sty 2017, 8:20

Dz.U. ,poz. 2174 z dnia 28.12.2016r. opublikowany
basiaN

Napisano: 02 sty 2017, 16:31

A na jaki okres przyznać zasiłek okresowy?
AGASTRZEZYSZ

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]