osoba chce być umieszczona w określonym DPS ale rodzina się

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 03 sty 2017, 21:36

Mam pytanie
jak można pomóc osobie która chce być umieszczona w DPS ale nie w najbliższym miejscu zamieszkania a rodzina stawia trudności ?
osoba nie jest ubezwłasnowolniona ale ma problem z poruszaniem się i porozumiewaniem się ale jest pełna władz umysłowych ..(porozumiewa się za pomocą komputera telefonu).
Jak pomóc ?
Rodzina nie ma sił aby się nim zajmowac na tyle ile tego wymaga jego stan zdrowia a ten pogarsza się ..
PROSZĘ I PILNĄ ODPOWIEDŹ :roll: :roll: :shock: :idea:
bogucka_m@wp.pl

Napisano: 04 sty 2017, 9:20

Wydaje mi się ze rodzina nie ma tu nic do gadania. Osoba jest dorosła nieubezwłasnowolniona więc liczy się JEJ wola. Zbierasz dokumenty i tyle
maaja

Napisano: 21 sty 2017, 17:50

maaja pisze:Wydaje mi się ze rodzina nie ma tu nic do gadania. Osoba jest dorosła nieubezwłasnowolniona więc liczy się JEJ wola. Zbierasz dokumenty i tyle

Generalnie osoba decyduje, bo ma zdrową ocenę sytuacji, Ale jeśli to bliska rodzina nie chce wyrazić zgody na Dps to pojawi się problem na etapie gromadzenia dokumentacji (no. dzieci mogą utrudniać przeprowadzenie wywiadu pod kątem odpłatności. Zakładam że osoba kierowana do Dps nie ma dochodu z którego pokryje 10p procent pobytu w domu). Przedłuży to procedurę..
Czasami właśnie zstepnym o to chodzi, by nie doplacali...czasem mają interes w tym by taka osoba pozostała w domu. Ot zycie
Ollla

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]