Karty leczenia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 18 sty 2017, 11:18

Czy Ośrodki Pomocy mają prawo dołączać do wywiadów środowiskowych karty leczenia i zaświadczenia lekarskie? Na jakiej podstawie? Czy mogą tego żądać od klienta?
mopsikowa


Napisano: 18 sty 2017, 16:12

Oczywiście że TAK. art. 107 ustawy:.....5d. W przypadku gdy okoliczności sprawy, mające wpływ na prawo do świadczeń, wymagają potwierdzenia innym oświadczeniem lub dokumentem niż wymienionym w ust. 5b, można domagać się takiego oświadczenia lub dokumentu.
egrth

Napisano: 18 sty 2017, 20:23

mopsikowa pisze:Czy Ośrodki Pomocy mają prawo dołączać do wywiadów środowiskowych karty leczenia i zaświadczenia lekarskie? Na jakiej podstawie? Czy mogą tego żądać od klienta?

zaświadczenie lekarskie tak, jeśli nie ma orzeczenia, z tym że lekarz zgonie z tajemnicą lekarską nie musi wszystkiego ujawnić, chyba że pacjent wyraża zgodę, natomiast karty leczenia nie można
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]