Kserowywiadu dla podopiecznych?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 26 sty 2017, 14:37

Podopieczna wystąpiła do mnie z prośbą o skserowanie ostatniego wywiadu, jaki z nią przeprowadziłam i potwierdzenia za zgodność z oryginałem w celu pokazania go na sprawie sadowej (udokumentowanie swojej trudnej sytuacji).

Art. 73. § 1.KPA: Strona ma prawo wglądu w akta sprawy, sporządzania z nich notatek, kopii lub odpisów. Prawo to przysługuje również po zakończeniu postępowania. § 1a. Czynności określone w § 1 są dokonywane w lokalu organu administracji publicznej w obecności pracownika tego organu. § 2. Strona może żądać uwierzytelnienia odpisów lub kopii akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony.

I co w takiej sytuacji? Mam kserować czy nie? Gdyby sąd wystąpił o wywiad to bym się nie wahała, ale w takiej sytuacji mam wątpliwości, czy powinnam i raczej niechętnie bym to zrobiła. Jak z tego wybrnąć?
pracuś socjalny
Referent
Posty: 261
Od: 22 lip 2015, 8:01


Napisano: 26 sty 2017, 15:59

ma wykazać interes jak nie wykaże to nic nie jemu nie kserujesz.
Wredniocha
Referent
Posty: 367
Od: 17 gru 2016, 14:13

Napisano: 26 sty 2017, 21:34

Podopieczna na rozprawie sądowej może wnioskować o dopuszczenie jako dowodu w sprawie, sporządzonego wywiadu środowiskowego, który jest w aktach MOPS. Wtedy sąd sam wystąpi do MOPS z wnioskiem o przesłanie dokumentów. Niemniej, podopieczna może zrobić kopię wywiadu dla siebie, niekoniecznie dla sądu, ale może dla własnego interesu (w ustawie wcale nie jest mowa o interesie prawnym, może to być także interes faktyczny lub osobisty strony). Zresztą czy sprawa w sądzie nie jest interesem tej pani, skoro jest ona strona postępowania? Jak dla mnie tak.
Gość23

Napisano: 30 sty 2017, 14:27

No wszystko się zgadza. Podopieczna we wniosku podała, że chce przedstawić to w sądzie. Jednak nie chcę jej tego kserować, bo w końcu to nasz wewnętrzny dokument i jak z tego wybrnąć, żeby jednak odmówić? Opinie jak najbardziej mogę wysłać, ale na wniosek sądu a nie pani. Ma ktoś jakis pomysł?
pracuś socjalny
Referent
Posty: 261
Od: 22 lip 2015, 8:01

Napisano: 30 sty 2017, 14:33

Sąd ma wystąpić nie ona, jak zwróciła się do Sądu o dopuszczenie dowodu to Sąd wystąpi.
O interesie mówi kpa a nie nasza ustawa.
Wredniocha
Referent
Posty: 367
Od: 17 gru 2016, 14:13

Napisano: 30 sty 2017, 14:43

ok, dobrze dobrze.... Widzę, że Wredniocha łapie o co mi chodzi :)
Jeszcze tylko jak jej to w piśmie ując, żeby bylo po mojemu...
pracuś socjalny
Referent
Posty: 261
Od: 22 lip 2015, 8:01

Napisano: 30 sty 2017, 15:08

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/6EC1B86BBC

od momentu WSA "W świetle art. 73 § 1 kpa w każdym stadium p........"
Wredniocha
Referent
Posty: 367
Od: 17 gru 2016, 14:13


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]