odpłatność za DPS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 10 lut 2017, 8:43

Rodzina dwuosobowa, mąż i żona. Mąż płaci za pobyt w DPS swojej matki. Żona teraz ma płacić za pobyt w DPS swojej matki. Czy obliczając dochód dla tej rodziny i maksymalną odpłatność za pobyt w DPS, którą teraz ma płacić żona, należy uwzględnić opłatę za DPS już wnoszoną za inną osobę? Chodzi o to, że dochód rodziny po wniesieniu opłaty za DPS nie może być niższy niż 300% kryterium dochodowego. Czy mając na myśli "po wniesieniu opłaty", chodzi o sumę wszystkich opłat za DPS, wnoszonych przez tę rodzinę?
Ewcia 2543


Napisano: 10 lut 2017, 9:36

Tak, właśnie tak bym to zrobił. Wskazuje na to wykładnia celowościowa przepisu w kontekście tej konkretnej sytuacji.
jakobos
Stażysta
Posty: 96
Od: 30 maja 2007, 17:28
zamieszkuję bez zamiaru pobytu :), Polska

Napisano: 10 lut 2017, 16:17

Możesz nawet ich zwolnić z takiej opłaty na co wskazuje art. 64 pkt 1. na ich wniosek oczywiście.
cac1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]