Zasiłek stały a Świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 15 mar 2017, 14:14

Witam, proszę o Wasze wsparcie w sprawie:
Pani X pobiera zasiłek stały. Do lutego br.otrzymywała świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego w wysokości 200 zł. W lutym złożyła wniosek o podwyższenie alimentów i postanowieniem sądu otrzymała podwyżkę alimentów do 400 zł od listopada 2016r. :shock: Różnicę między świadczeniami wypłaconymi a należnymi otrzyma w łącznej wysokości, wraz ze świadczeniem marcowym w marcu. Co mam zrobić? Na pewno zmienić decyzję na zasiłek stały ale od kiedy? Proszę pomóżcie.
AKA
Praktykant
Od: 15 mar 2017, 13:24

Napisano: 15 mar 2017, 16:09

jeżeli kasę fizycznie dostanie w marcu - to jest to dochód należny za poprzednie miesiące- ja liczyłabym przysługująca kwotę za miesiąc marzec- i zmieniłabym decyzję do stałego od kwietnia br.
mamala
Stażysta
Od: 24 lut 2017, 9:47

Napisano: 15 mar 2017, 16:25

Dzięki mamala, tak właśnie myślałam. Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy powinnam brać pod uwagę fakt, że za poprzednie miesiące zasiłek należał się w niższej wysokości. Nie są to na pewno świadczenia nienależnie pobrane bo Pani zgłosiła nam to od razu po uzyskaniu decyzji zmieniającej wysokość św. z FA, ale czy nie powinniśmy wypłacać tej Pani w najbliższym czasie zasiłku stałego pomniejszonego dodatkowo o te nadpłacone?
AKA
Praktykant
Od: 15 mar 2017, 13:24

Napisano: 16 mar 2017, 13:34

W pomocy społecznej nie ma możliwości doliczania wstecznego dochodu a tym samym nie są to nienależnie pobrane świadczenia. Zmieniasz decyzje i ustalasz od kwietnia nową wysokość zasiłku stałego
mamala
Stażysta
Od: 24 lut 2017, 9:47

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]