SUO Ważne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 21 mar 2017, 16:14

Czy można przyznać pomoc z OPS w formie Specjalistycznych usług opiekuńczych dla dziecka z Autyzmem jeżeli uczęszcza do przedszkola? Jak ma się do tego Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 lipca 2015 roku w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym?
Łucja
Praktykant
Posty: 2
Od: 21 mar 2017, 9:27


Napisano: 21 mar 2017, 16:29

Można przyznać
Julia32
Stażysta
Posty: 168
Od: 17 mar 2016, 9:51

Napisano: 21 mar 2017, 16:49

Jak uzasadnić? Na co się powołać?
Łucja
Praktykant
Posty: 2
Od: 21 mar 2017, 9:27

Napisano: 21 mar 2017, 16:54

Usługi specjalistyczne zgodnie z §2 pkt 5 RozporządzeniaMinistra polityki Społecznej z dnia 22 września 2005r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (Dz. U. z 2005r. Nr 189 poz.1598 – zwanym dalej rozporządzeniem) obejmują zapewnienie dzieciom i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi dostępu do zajęć rehabilitacyjnych i rewalidacyjno wychowawczych, w wyjątkowych przypadkach, jeżeli nie mają możliwości uzyskania dostępu do zajęć, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 19 sierpnia 1994r.
o ochronie zdrowia psychicznego ( Dz. U. Nr 111, poz. 535, z późn. zm.).
Trzeba zebrać informacje z jakich zajęć dziecko korzysta, ile godzin (czy to jest sam pobyt w przedszkolu, czy tez ma zapewnione specjalistyczne wsparcie, itd. w jakim wymiarze godz. i w jakim zakresie lekarz specjalista zalecił objęcie dziecka SUO, itd.)
Julia32
Stażysta
Posty: 168
Od: 17 mar 2016, 9:51


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]