zbieg uprawnień stały, a św.pielęgnacyjne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 19 kwie 2017, 23:06

Witam. Klientka pobiera zasiłek stały na siebie. W związku z uzyskaniem orzeczenia na syna nabywa uprawnień do świadczenia pielęgnacyjnego od 01.02.2017(opcja korzystniejsza-1406 zł miesięczie). Zbieg uprawnień w ustawie o św. rodzinnych i ustawie o pomocy społecznej.Czy jak jej uchylimy stały od lutego (na jej wniosek) zasiłek pobrany za luty i marzec powinna zwrócić? Nie wynika to z definicji NPŚ. Jak to się to ma do art.37 ust.4 " W przypadku zbiegu uprawnień do zasiłku stałego i świadczenia pielęgnacyjnego zasiłek stały nie przysługuje".
Może ktos miał podobną sytuację. Dziękuję
emka722
Praktykant
Posty: 2
Od: 19 kwie 2017, 22:47


Napisano: 20 kwie 2017, 8:24

Kiedyś na szkoleniu Mlonka mówiła,że strona pobierająca zasiłek w każdej chwili może z niego zrezygnować i brać świadczenie pielęgnacyjne
mamala
Praktykant
Posty: 28
Od: 24 lut 2017, 9:47


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]