Składka zdrowotna dla uczestników w CIS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 17 maja 2017, 9:03

Witam.
Osoba ma podpisany kontrakt socjalny i uczestniczy w zajęciach w CIS. Dochód na osobę w rodzinie przekracza kryterium dochodowe na osobę w rodzinie.
Moje pytanie brzmi: Czy przyznaje się takiej osobie składkę zdrowotną?
Prosze Was o odpowiedź :)
Marzeneria
Praktykant
Posty: 19
Od: 28 wrz 2016, 7:53


Napisano: 18 maja 2017, 15:14

Na podstawie art. 66 ust.1 pkt.30 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego podlegają osoby objęte indywidualnym programem zatrudnienia socjalnego, niepodlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu.
Zgodnie z art.73 pkt. 13 w/w ustawy obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego osób, o których mowa w art. 66 ust. 1 pkt 30, powstaje po upływie 30 dni od dnia rozpoczęcia realizacji indywidualnego programu zatrudnienia socjalnego,a wygasa z dniem zakończenia realizacji programu lub zaprzestania realizacji programu w rozumieniu przepisów o zatrudnieniu socjalnym.
Artykuł 81 ust.8 pkt.8 ustawy o świadczeniach podstawą wymiaru składek zdrowotnych dla: osób, o których mowa w art. 66 ust. 1 pkt 27, 29 i 30, jest maksymalna kwota zasiłku stałego z pomocy społecznej.
Zgodnie z art. 86 ust. 1 pkt 11 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych składki na ubezpieczenie zdrowotne osób realizujących kontrakt socjalny opłaca ośrodek pomocy społecznej realizujący kontrakt socjalny.
Gdzie tu wątpliwość?
Ja2501
Praktykant
Posty: 1
Od: 18 maja 2017, 15:12


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]