KPA od 1 czerwca 2017

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]

Moderator: heiland

Napisano: 31 maja 2017, 8:50

Witam
Zgodnie z nowymi zmianami KPA, które wchodzą od jutra, mam pytanie.
W pouczeniu prócz pouczenia, że stronie służy odwołanie do SKO i innych z pomocy społecznej zawieramy Art. 127a. § 1. W trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania wobec organu administracji publicznej, który wydał decyzję. § 2. Z dniem doręczenia organowi administracji publicznej oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez ostatnią ze stron postępowania, decyzja staje się ostateczna i prawomocna.”
Jak również w informacji o przedłużeniu terminu informujemy stronę o możliwości wniesienia ponaglenia.
Czy mam rację ;)
Marzeneria
Praktykant
Posty: 37
Od: 28 wrz 2016, 7:53


Napisano: 31 maja 2017, 8:58

My w decyzji będziemy pisać jako 2 punkt w POUCZENIU:

2. Strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania wobec organu, który wydał decyzję. Z dniem doręczenia organowi oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do zniesienia odwołania, decyzja staje się ostateczna i prawomocna.
Julia32
Referent
Posty: 212
Od: 17 mar 2016, 9:51

Napisano: 31 maja 2017, 9:07

Czyli § 2 zawieramy w każdej decyzji czy to pozytywna czy odmowa??
Marzeneria
Praktykant
Posty: 37
Od: 28 wrz 2016, 7:53

Napisano: 01 cze 2017, 12:48

to jak będziemy cytować w podstawie prawnej : kpa(tekst jednolity Dz.U.poz.23 z 7 stycznia 2016 r.ze zm.)?
GraziaU
Praktykant
Posty: 39
Od: 23 mar 2017, 15:11

Napisano: 02 cze 2017, 8:26

bardzo proszę o potwierdzenie czy to jest pozytywnie a czy inaczej, może wredna się wypowie
GraziaU
Praktykant
Posty: 39
Od: 23 mar 2017, 15:11

Napisano: 02 cze 2017, 13:37

jeżeli decyzji będzie nadany art.108 kpa-rygor to też pisać w pouczeniu że Strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania itd
GraziaU
Praktykant
Posty: 39
Od: 23 mar 2017, 15:11

Napisano: 02 cze 2017, 13:49

Tak bo przez nadanie art 108 kpa decyzja nie staje się ostateczna i prawomocna, co ma miejsce przy zrzeczeniu się się prawa do wniesienia odwołania.
użytkownik
Praktykant
Posty: 9
Od: 31 maja 2017, 11:09

Napisano: 02 cze 2017, 14:20

dziękuję
GraziaU
Praktykant
Posty: 39
Od: 23 mar 2017, 15:11

Napisano: 02 cze 2017, 14:30

Ja pitolę...czy ktokolwiek w ogóle otwarł to KPA po nowelizacji? Zawarcie w pouczeniu 127a nie zależy od tego czy decyzja jest taka, siaka, owaka, przyznająca, odmowna, ostateczna czy ki inny diabeł...pouczenie o możliwości zrzeczenia się prawa do odwołania jest obligatoryjnym elementem decyzji wynikającym ze znowelizowanego art. 107 KPA.
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Korowiow
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 642
Od: 05 gru 2016, 8:51

Napisano: 05 cze 2017, 10:00

nie pitol radco prawny tylko podpowiadaj jak ktoś prosi.
GraziaU
Praktykant
Posty: 39
Od: 23 mar 2017, 15:11

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]