Zrzeczenie się prawa do odwołania w decyzji

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]

Moderator: heiland

Napisano: 13 cze 2017, 8:24

Czy teraz przy każdej decyzji klient powinien napisać, że zrzeka się lub nie, prawa do wniesienia odwołania zgodnie z art.127a ?
male
Praktykant
Posty: 23
Od: 27 mar 2017, 14:55


Napisano: 13 cze 2017, 8:45

Nie!! Przy każdej decyzji musi być pouczenie, że może się zrzec prawa do odwołania.
Solitudo cordis,
Solitudo animae
Ojciec76
Starszy referent
Posty: 738
Od: 09 gru 2010, 9:31
warmia, mazury

Napisano: 13 cze 2017, 9:13

Wytłumacz mi proszę, bo już się gubię. Pouczenie OK. Na pewno także macie w decyzjach nadany rygor natychmiastowej wykonalności. Więc decyzje nie oczekują na realizację 14 dni. To w jakich przypadkach osoba powinna oświadczyć, że zrzeka sie prawa do odwołania ?
male
Praktykant
Posty: 23
Od: 27 mar 2017, 14:55

Napisano: 14 cze 2017, 10:18

Art 108 tylko, gdy to jest niezbędne a nie przy każdej decyzji. Poza ty jest to z reguły ustalane podczas przeprowadzania wywiadu. Od decyzji z 1rt. 108 strona może się odwołać.
Art 127 po zrzeczeniu się odwołania decyzja staje się prawomocna i ostateczna. Robimy wywiad, wysyłamy decyzję, strona po otrzymaniu decyduje czy czeka 14 dni, odwołuje się czy zrzeka się odwołania. Po popisaniu oświadczenia możemy wypłacać. Odwołania nie można się zrzec przed otrzymaniem decyzji czyli nie można o to zawnioskować przy wywiadzie.
AsiaPT
Praktykant
Posty: 16
Od: 26 kwie 2017, 9:28

Napisano: 14 cze 2017, 11:43

Dzięki Asia, u nas po kontroli w pomocy społecznej każda decyzja ma rygor art. 108. To teraz już nie wiem kiedy mają podpisywać te oświadczenia ? Tak na logikę to nie ma sensu skoro decyzje są natychmiast wykonalne.
male
Praktykant
Posty: 23
Od: 27 mar 2017, 14:55

Napisano: 14 cze 2017, 13:45

Przepraszam, że się wtrącę ale nam kontrola zarzuciła nadawanie rygoru natychmiastowej wykonalności - nadużywanie. Wpis do protokołu. Także uważajcie z tym rygorem.
panna migotka
Stażysta
Posty: 61
Od: 04 sty 2017, 12:55

Napisano: 14 cze 2017, 13:47

to zależy chyba od kontrolujących, bo nam natomiast zarzucili że nie nadajemy decyzjom rygory natychmiastowej wykonalności, więc teraz nadajemy wszystkim :D
Agniecha2
Referent
Posty: 221
Od: 22 mar 2016, 16:54

Napisano: 14 cze 2017, 14:09

A czy Wy też musicie uzasadniać na pół strony dlaczego nadajecie rygor natychmiastowej wykonalności?
panna migotka
Stażysta
Posty: 61
Od: 04 sty 2017, 12:55

Napisano: 14 cze 2017, 14:25

nie nic nie piszemy o tym dlaczego, tylko nadajemy rygor, była kontrola pod koniec ub.roku i stwierdzili że tak jest ok
Agniecha2
Referent
Posty: 221
Od: 22 mar 2016, 16:54

Napisano: 14 cze 2017, 15:08

Sztampowy wpis uzasadniający nadanie rygoru : "mając na względzie ważny interes strony". Wiem jak to brzmi, ale dopóki kontrola nie kwestionuje , tak jest. Dlatego moje pytanie dotyczyło Kiedy właściwie należy brać oświadczenie o zrzeczeniu się prawa do odwołania. O jakich przypadkach tu mówimy. Ponadto nie wiem jak u Was ale w wielu OPS -ach wypłaty świadczeń są "tuż " po wydanych decyzjach. Więc jak maja się decyzje uprawomocnić.
male
Praktykant
Posty: 23
Od: 27 mar 2017, 14:55

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]