Liczenie terminu - proszę o pomoc

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 27 cze 2017, 9:14

Petent przebywał w Zakładzie Karnym od 2 czerwca do 7 czerwca (zgodnie z zaświadczeniem dnia 7 czerwca został zwolniony). Ile dni przebywał w ZK?
5 czy 6?
Daria77
Stażysta
Posty: 59
Od: 12 kwie 2017, 10:02


Napisano: 27 cze 2017, 10:57

Proszę o podpowiedź
Daria77
Stażysta
Posty: 59
Od: 12 kwie 2017, 10:02

Napisano: 28 cze 2017, 7:58

skoro 7 opuścił zk to już 7 nabywa prawo do świadczeń z pomocy społecznej
ewkaa
Stażysta
Posty: 58
Od: 09 lut 2017, 9:31

Napisano: 28 cze 2017, 8:08

7 czerwca był jeszcze w ZK, ja bym przyznał świadczenie od 8 czerwca
pawel.w
Stażysta
Posty: 92
Od: 20 mar 2017, 9:22

Napisano: 28 cze 2017, 15:14

pawel.w pisze:7 czerwca był jeszcze w ZK, ja bym przyznał świadczenie od 8 czerwca


a gdyby został wypuszczony rano... prosto z zakładu idzie do pup rejestruje sie jako osoba bezrobotna i przychodzi do Ciebie złozyc wnopsek o udzielenie pomocy finansowej... no raczej przyznajesz od 7 a nie od 8 skoro wniosek składa 7
ewkaa
Stażysta
Posty: 58
Od: 09 lut 2017, 9:31

Napisano: 29 cze 2017, 9:39

Jeżeli w zwolnieniu z zakładu karnego jest pisane ...do 7 liczysz od dnia następnego wolność czyli 8.
male
Praktykant
Posty: 43
Od: 27 mar 2017, 14:55

Napisano: 30 cze 2017, 14:21

wg mnie przebywał 5 dni.
Jeśli chodzi o przyznanie świadczenia, to nie liczyłabym dnia w któym trafił do Zk, natomiast 7 tak, więc przyznałabym świadczenie od 8.
AsiaPT
Praktykant
Posty: 23
Od: 26 kwie 2017, 9:28

Napisano: 02 lip 2017, 16:06

Ja bym przyznała od 7 zasiłek. Bo mógł rano wyjść i przyjść do Ciebie z kompletem dokumentów. Zresztą miałam taki przypadek i tak przyznaliśmy ;)
Cathie
Praktykant
Posty: 7
Od: 28 cze 2017, 11:13

Napisano: 03 lip 2017, 8:11

Art. 13 ust.1. ustawy o pomocy społecznej stanowi:
Osobie odbywającej karę pozbawienia wolności nie przysługuje prawo do świadczeń z pomocy społecznej.

Ja bym brał pod uwagę zaświadczenie z ZK, jeżeli jest w zaświadczeniu napisane że przebywał od 2 do 7 czerwca w ZK to świadczenia z pomocy społecznej nie należą się w dniach od 2 do 7 czerwca.
pawel.w
Stażysta
Posty: 92
Od: 20 mar 2017, 9:22


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]