Czy wójt może ubezpieczyć osobę niezameldowana w gminie ale

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 26 lip 2017, 15:08

Czy Wójt gminy X może przyznać prawo do świadczeń zdrowotnych osobie bez miejsca stałego zameldowania (ostatni meldunek w gminie Y)a tylko przebywającego na terenie gminy x z zamiarem stałego pobytu??
Level4
Praktykant
Posty: 26
Od: 17 maja 2017, 12:08


Napisano: 27 lip 2017, 7:30

oczywiście
ewkaa
Stażysta
Posty: 56
Od: 09 lut 2017, 9:31

Napisano: 27 lip 2017, 8:09

Dzięki, bo szukam w tej ustawie o świadczeniach zdrowotnych i wprost nie ma o tym mowy
Level4
Praktykant
Posty: 26
Od: 17 maja 2017, 12:08

Napisano: 27 lip 2017, 10:06

Rzeczywiście nie ma, ale orzecznictwo sądów administracyjnych jest w tej kwestii jednolite - w skrócie, w wypadku braku stałego miejsca zamieszkania robi to gmina aktualnego pobytu.
jerzozwierz
Referent
Posty: 265
Od: 17 sty 2006, 23:22

Napisano: 27 lip 2017, 13:01

ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej:
Art. 54. 1. Dokumentem potwierdzającym prawo do świadczeń opieki zdrowotnej świadczeniobiorcy, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2, jest decyzja wójta (burmistrza, prezydenta) gminy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania świadczeniobiorcy, potwierdzająca to prawo.
opesik
Praktykant
Posty: 22
Od: 12 kwie 2017, 8:01

Napisano: 27 lip 2017, 14:35

Bardzo dziękuje,
Zadzwoniłam do oddziału NFZ zapytać o kilka spraw i przy okazji o to i pani powiedziała, że to sprawa wójta/burmistrza kogo ubezpieczy, jak się zgodzi to niech ubezpiecza.
Level4
Praktykant
Posty: 26
Od: 17 maja 2017, 12:08


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]