DPS, sprzedaż mieszkania i darowizna

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 sie 2017, 17:23

Witam. Na początku pokrótce opowiem o co chodzi.

Moja ciotka została umieszczona w Domu Pomocy Społecznej. Jej mama, moja babcia, ma niską emeryturę, nie ma dzieci ani męża, więc zabierają jej 70 procent z marnej renty.

Ale, ale...

Ma też mieszkanie, które planuje sprzedać. Organizacja tego wszystkiego od miesięcy wyczerpuje moją rodzinę. Najpierw był pomysł przepisania go na mnie i dopiero sprzedaży, ale uznaliśmy, że istnieje spore ryzyko, że DPS siądzie mi na kieszeni.

Postanowiliśmy więc uniknąć problemów i ciocia sprzedaje je bezpośrednio. I teraz pytania.

1. Rozumiem, że przez rok będzie musiała płacić pełny koszt utrzymania w DPS?
2. Co po roku? Powróci model, który finansuje jej pobyt dziś?
3. Czy to, co jej zostanie (szacunkowo ok. 30 tys.) może przekazać mnie (siostrzeńcowi) w darowiźnie i nie będę miał z tego powodu nieprzyjemności w postaci DPS na karku, za rok czy dwa?

Dzięki. Jeśli macie jakieś sugestie - chętnie wysłucham.
trickman
Praktykant
Od: 16 sie 2017, 17:18

Napisano: 17 sie 2017, 11:24

przykro się to czyta.... jeśli mam udzielić chamskiej odpowiedzi to przemilczę ze względu na swoje dobre wychowanie. Zresztą OPS i tak się dowie o sprzedaży mieszkania i zainterweniuje gdzie są pieniądze. Oby jak najmniej takich ludzi :P
mikannn
Stażysta
Od: 17 mar 2017, 15:01

Napisano: 17 sie 2017, 17:59

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nie mam zamiaru tego zatajać, chcemy dobrowolnie oddać kasę OPS-owi. Pytam o to, co z resztą.
trickman
Praktykant
Od: 16 sie 2017, 17:18

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]