dec. odmowna-zawiadomienie o wszczęciu postępowania

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 07 wrz 2017, 12:11

Witam,
muszę wydawać decyzję odmowną na zasiłek celowy. czy wcześniej muszę wysłać zawiadomienie o wszczęciu postępowania? do tej pory była tylko wydawana dec. odmowna i koniec! proszę o podpowiedź.
jozka78
Praktykant
Posty: 40
Od: 07 mar 2017, 16:12


Napisano: 07 wrz 2017, 14:28

Skoro zamierzasz wydać decyzję odmowną to klient zapewne złożył wniosek, a skoro złożył wniosek to już wtedy powinnaś wszcząć postępowanie i zawiadomić o tym stronę.
walek
Stażysta
Posty: 85
Od: 29 paź 2007, 13:05

Napisano: 08 wrz 2017, 9:51

My przed wystawienie decyzji odmownej wysyłamy zawiadomienie, że z posiadanej dokumentacji wynika, że decyzja będzie odmowna i dajemy 7 dni na zapoznanie się z aktami sprawy i wypowiedzenie się co do zgromadzonych materiałów.
LuuLane
Stażysta
Posty: 62
Od: 15 maja 2017, 7:44

Napisano: 08 wrz 2017, 15:11

Co innego informacja (podejrzewam, że chodzi Ci o art. 79a kpa) o możliwości wydania decyzji niezgodnej z żądaniem strony a co innego wszczęcie postępowania o które pytał założyciel tematu.
walek
Stażysta
Posty: 85
Od: 29 paź 2007, 13:05

Napisano: 11 wrz 2017, 10:00

samo podanie jest wszczęciem postępowania i całkowicie się zgadzam z LuuLane. oczywiście w zawiadomieniu wskazujesz art. 79a i piszesz uzasadnienie tak jak będzie to w decyzji odmownej.
bet2017
Praktykant
Posty: 20
Od: 05 lip 2017, 13:48

Napisano: 11 wrz 2017, 21:54

Zawiadomienie musi iść gdyż jak na szkoleniu mówiono klient może wnieść przed wydaniem decyzji dokumenty które mogą mieć znaczenie. Oczywiście rozpisuje w zawiadomieniu dlaczego odmowa
BASIA gops
Praktykant
Posty: 24
Od: 21 lip 2017, 14:22

Napisano: 12 wrz 2017, 8:10

Mylicie zawiadomienie o wszczęciu z informacją (pouczeniem), zawiadomienie o wszczęciu postępowania to jedno i zostało ono wszczęte wraz z wpływem wniosku, a informacja o możliwości wydania decyzji odmownej jeżeli strona nie przedstawi innych informacji/dowodów niż posiadane przez ops to druga sprawa. Wszczęcie postępowania reguluje art. 61 kpa, a informacja o którą wam chodzi wynika również z kpa, ale art. 79a.
Pozdrawiam
walek
Stażysta
Posty: 85
Od: 29 paź 2007, 13:05

Napisano: 12 wrz 2017, 12:38

Wydawało mi się to oczywiste, że wniosek jest jednocześnie wszczęciem postępowania
LuuLane
Stażysta
Posty: 62
Od: 15 maja 2017, 7:44


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]