zasiłek stały a zasiłek okresowy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 14 wrz 2017, 13:43

Nic nowego-> ktoś czeka na orzeczenie o niepełnosprawności i w tym czasie przyznajemy mu zasiłek okresowy, dostaje orzeczenie, ma prawo do stałego; przy ustalaniu wysokości zasiłku stałego do dochodu wlicza się zasiłek okresowy -> ale czy to bez znaczenia, jeśli ten zasiłek okresowy był realizowany w formie niepieniężnej? (art.8 ust. 4 pkt 6. do dochodu ustalonego zgodnie z ust. 3 nie wlicza się (...) wartości świadczenia w naturze). Więc?
Mirabella
Praktykant
Posty: 3
Od: 14 wrz 2017, 13:34


Napisano: 14 wrz 2017, 14:03

Przeczytaj: art. 37 ust.6 i to wystarczy :D
wiejskigopsiak
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 50
Od: 14 sie 2017, 11:45
pomorskie, strasznie biedna gmina

Napisano: 14 wrz 2017, 14:46

No dobrze, wg tego przepisu nie wlicza się. Ale ustawa z 2 grudnia 2016r. wprowadziła zmiany w tym zakresie (weszły w życie z dniem 01.01.2017r.). Za dużo przepisów do cytowania, ale jest tam zapis,"(...) do ustalenia kwoty zasiłku stałego za okres pobierania zasiłku okresowego w trakcie zawieszenia postępowania art. 37 ust. 6 nie stosuje się. Więc nadal nie wiem, tym bardziej, że chodzi mi o okresowy w naturze.
Mirabella
Praktykant
Posty: 3
Od: 14 wrz 2017, 13:34

Napisano: 14 wrz 2017, 15:18

Zasiłek okresowy w naturze? Czy w formie niepieniężnej? Nie ma okresowego w naturze, może być przyznany w formie niepieniężnej np. w wysokości x w formie bonu towarowego jeżeli jest oczywiście jakieś sensowne uzasadnienie. W takim przypadku nie ma to znaczenia bo w decyzji masz określoną wartość tylko realizacja następuje w innej niż pieniężna formie. Moim zdaniem powinnaś jednak dobrze doprecyzować o co tobie chodzi. Chyba coś mieszasz pisząc o świadczeniu w naturze którego nie wlicza się do dochodu - jest taki zapis w art. 8 ust. 4 pkt. 4, ale to nie ma nic wspólnego z okresowym w formie niepieniężnej
wiejskigopsiak
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 50
Od: 14 sie 2017, 11:45
pomorskie, strasznie biedna gmina

Napisano: 15 wrz 2017, 9:16

nie "mieszam" celowo, tylko się przejęzyczyłam, rzeczywiście chodzi mi o świadczenie niepieniężne i masz rację, że się wlicza
Mirabella
Praktykant
Posty: 3
Od: 14 wrz 2017, 13:34


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]