BEZDOMNY - ZASIŁEK OKRESOWY- co w takim przypadku?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 15 wrz 2017, 9:53

Ośrodek Pomocy Społecznej z innej Gminy przesłał wniosek wraz z wywiadem przeprowadzony u bezdomnej osoby, której ostatnim miejscem zameldowania jest nasza Gmina. Czy w związku z tym powinniśmy wydać decyzję i przesyłać pieniądze przekazem dla tej osoby na wskazany przez nią adres? Czy jednak decyzję powinna przyznać Gmina zgodnie z miejscem pobytu i zwrócić się do nas o refundację ? Proszę o odpowiedź
DEDEEM
Praktykant
Posty: 34
Od: 20 mar 2017, 10:38


Napisano: 15 wrz 2017, 10:44

to zależy jak się dogadacie, najłatwiej było by aby gmina gdzie on przebywa wydała decyzję i mu płaciła a was obciążała notą, ale z reguły jest tak że wolą sprawę odepchać od siebie, radzę dzwonić i się dogadać
Agniecha2
Referent
Posty: 245
Od: 22 mar 2016, 16:54

Napisano: 15 wrz 2017, 10:54

Oba rozwiązania prawidłowe, to drugie łatwiejsze dla Ciebie, a pierwsze dla tamtej Gminy ;) Jeśli przesłali Ci zgodnie z właściwością to wydajesz decyzję i wypłacasz.
LuuLane
Praktykant
Posty: 42
Od: 15 maja 2017, 7:44

Napisano: 15 wrz 2017, 11:29

Ludzie, przecież to nie jest tak, że robimy, jak nam pasuje. Przepis jest. Pomoc osobie bezdomnej może przyznać ośrodek, na terenie którego osoba przebywa, w szczególnie uzasadnionych, pilnych sytuacjach, o czym mówi art. 101 ust. 3, a nie "jak się dogadacie" czy "jak komu wygodnie". Widocznie tamten ośrodek uznał, że nie ma okoliczności uzasadniających przyznanie pomocy w miejscu pobytu, o których mowa w ww przepisie i klient spokojnie może zaczekać na rozpatrzenie sprawy przez ośrodek właściwy miejscowo. Dlatego przesłał. To nie jest tak, że sobie możemy wybierać z dwóch równorzędnych dróg. Regułą jest przesłanie, a w miejscu pobytu daje się wyjątkowo. A odpowiedź na pytanie "co w takim przypadku" brzmi: jak już przesłali, to, o ile nie kwestionujecie swojej właściwości (że np. ostatni stały meldunek ma gdzie indziej), po prostu wydajecie decyzję i przesyłacie ją i świadczenia klientowi, bo nic innego już nie zrobicie.
jerzozwierz
Referent
Posty: 263
Od: 17 sty 2006, 23:22

Napisano: wczoraj, 12:14

Mam podobna sytuację. Kobieta jest w schronisku dla bezdomnych, ma zapewnione wyżywienie, ciuchy i dach nad głową. Ośrodek z miejsca jej pobytu zawnioskował o zasiłek okresowy. Kilka miesięcy również tak było, kobieta podała wówczas numer rachunku (swojej matki) na które zostały przelane pieniądze. Jej matka zakupiła jej kawę, papierosy i lepsze rarytasy których nie ma w schronisku. Jak to teraz rozgryźć aby nie było tak samo? Wszak na kawe i papierosy może sobie zapracować :evil:
klementyna
Awatar użytkownika
Praktykant
Posty: 48
Od: 02 mar 2016, 9:14


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron