Odmowa udziału w CIS a zabranie pomocy.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 13 lut 2018, 17:15

Czy odmowa udziału w CIS bez istotnego powodu może być podstawą do odebrania pomocy? Tak na 100 %? Żeby mnie się nie czepiali ;-).
Mirabelka
Stażysta
Posty: 82
Od: 19 cze 2017, 16:34


Napisano: 14 lut 2018, 8:22

oczywiście art 4, art 11 ust 2
Obowiązek współdziałania świadczeniobiorców z jednostkami i pracownikami pomocy społecznej jest niezwykle istotny i dlatego też został wielokrotnie zaakcentowany w ustawie. Przez współdziałanie osoby ubiegającej się o pomoc należy rozumieć gotowość do podjęcia współpracy z pracownikiem socjalnym oraz skorzystanie z jego uzasadnionych i rozsądnych propozycji pomagających osobie przezwyciężyć trudne sytuacje życiowe, w jakich się znalazła w celu "wyjścia" z systemu pomocy społecznej i umożliwienia samodzielnego i odpowiedzialnego życia w społeczeństwie. Egzekwowanie od podopiecznych pomocy społecznej obowiązku współdziałania z organem pomocowym jest istotne również z tego powodu, że pomoc ta nie może się sprowadzać do prostego rozdawnictwa świadczeń i tym samym wykształcania nieprawidłowych nawyków. W związku z tym uzasadnione jest stwierdzenie, że bierna bądź roszczeniowa postawa podmiotów objętych pomocą społeczną może spowodować odmowę przyznania świadczenia bądź wstrzymanie wypłaty świadczenia, o czym mowa w art. 11 u.p.s.
Wredniocha
Referent
Posty: 422
Od: 17 gru 2016, 14:13


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]