umorzenie podatku - informacja

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 20 lut 2018, 14:12

Urząd gminy wnioskuje o udostępnienie informacji o sytuacji finansowej, materialnej i bytowej naszego klienta. W podstawie prawnej widnieje wyłacznie art.67 a ustawy o ordynacji podatkowej. Czy w Waszej opinii powinnam a raczej mam prawo udostępnić dane o które proszą?

Art.67a.
§ 1. Organ podatkowy, na wniosek podatnika, z zastrzeżeniem art.67b,
w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem
publicznym, może:
1)odroczyć termin płatności podatku lub rozłożyć zapłatę podatku na raty;
2)odroczyć lub rozłożyć na raty zapłatę zaległości podatkowej wraz z odsetkami
za zwłokę lub odsetki od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek;
3)umorzyć w całości lub w
części zaległości podatkowe, odsetki za zwłokę lub
opłatę prolongacyjną.
§ 2.Umorzenie zaległości podatkowej powoduje również umorzenie odsetek za
zwłokę w całości lub w takiej części, w jakiej została umorzona zaległość podatkowa.
klementyna
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 70
Od: 02 mar 2016, 9:14


Napisano: 20 lut 2018, 14:40

pomożecie towarzysze? :cry: :cry: :cry: :( :(
klementyna
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 70
Od: 02 mar 2016, 9:14

Napisano: 20 lut 2018, 14:54

Myślę że w ustawie podatkowej winien być przepis taki jak nasz....informację itd....pogrzeb w ordynacji , znajdź to . jak nie ma to pomyślimy bo to co cytujesz ma się nijak do udzielenia informacji. Pisze na czuja
Wredniocha
Referent
Posty: 443
Od: 17 gru 2016, 14:13

Napisano: 20 lut 2018, 15:21

no właśnie wiem że ma się nijak, mam im szukać podstawy prawnej??? :evil:
klementyna
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 70
Od: 02 mar 2016, 9:14

Napisano: 23 lut 2018, 14:21

to napisz niech walą się na ryj:):) że podstawa jest do d...y i nie możesz udzielić info.
Wredniocha
Referent
Posty: 443
Od: 17 gru 2016, 14:13

Napisano: 08 mar 2018, 14:05

:lol: :lol: :lol: Wredniocha dzięki! rozbawiłaś mnie :lol:
klementyna
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 70
Od: 02 mar 2016, 9:14

Napisano: 09 mar 2018, 9:23

Nie ma podstaw prawnych do udzielenia odpowiedzi. Jest jeden wyjątek - jeśli sam klient wyrazi zgodę, to możemy odpisać. Może w ten sposób mu pomożemy , bo np. umorzą mu dług?
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
Julia32
Referent
Posty: 310
Od: 17 mar 2016, 9:51

Napisano: 23 mar 2018, 13:47

Dziękuję Julia32 :)
klementyna
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 70
Od: 02 mar 2016, 9:14


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]