zailek stały a renta chorobowa

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 kwie 2018, 14:50

Czy jeśli klient uzyskał prawo do renty chorobowe w polowie miesiaca, zasiłek miał wypłacony w calości to czy to jest świadczenie nienależnie pobrane? Zaznacze iż zwrot będzie z ZUS?
zuśka
Praktykant
Posty: 2
Od: 16 kwie 2018, 14:36


Napisano: 17 kwie 2018, 7:40

Nie jest to świadczenie nienależnie pobrane. Zgodnie z art. 99 uops ZUS za okres, za który wypłacono zasiłek stały lub zasiłek okresowy, wypłacają to świadczenie pomniejszone o kwotę odpowiadającą wysokości wypłaconych za ten okres zasiłków i przekazują te kwoty na rachunek bankowy właściwego ośrodka pomocy społecznej. Dlatego powinniście podać do ZUS kwotę wypłaconego zasiłku stałego za okres od dnia przyznania renty do końca miesiąca (wyliczyć zgodnie z art. 106 ust. 3).
kamilakolo
Stażysta
Posty: 57
Od: 25 kwie 2014, 10:52


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]